W najnowocześniejszej kontroli dostępu do obiektu używane są zamki elektromechaniczne. Dzięki sterownikom zasilanym prądem z instalacji elektrycznej działają one automatycznie. Ich zaletą jest szczelność dzięki systemowi samodomykającemu i wygoda, bo niepotrzebny jest klucz. By otworzyć zabezpieczone drzwi można użyć czytnika, pilota lub klawiatury z kodem. Montażem zamków elektromechanicznych zajmuje się firma Impuls Master Key.

Jak działa zamek elektromechaniczny?

Kwestia bezpieczeństwa przy zamykaniu i otwieraniu ważnych obiektów jest priorytetowa. W bankach, ważnych archiwach czy laboratoriach dostęp nie może opierać się tylko na tradycyjnych systemach kontroli dostępu, dlatego używana jest do tego celu najnowsza technologia. Obecnie nie tylko w obiektach publicznych stosuje się zamki elektromechaniczne, bo nic nie stoi na przeszkodzie, by prywatny właściciel chronił swój dom według najskuteczniejszych metod. Mechanizm działa na zasadzie wspólnej listwy, w której są synchronizowane przy zamykaniu i otwieraniu zespoły ryglujące. Montaż wymaga zaplanowania instalacji elektrycznej, która będzie zasilała sterowniki. Montaż zamka elektromechanicznego można zlecić firmie Impuls Master Key. Prócz tradycyjnego klucza w poszczególnych modelach można użyć m.in.:

  • pilota;

  • smartphona;

  • czytnika linii papilarnych;

  • transpondera;

  • klawiatury do wpisania kodu.

Zalety zamknięć elektrotechnicznych

Zamki elektromechaniczne są szczelne, wygodne, a przede wszystkim bezpieczne. Dzięki automatycznemu ryglowaniu kończy się niepewność, czy na pewno zamknęliśmy drzwi. Dostęp za pomocą linii papilarnych czy innych metod nowoczesnej autoryzacji zwalnia z konieczności pamiętania o kluczach. System automatycznego ryglowania można w niektórych modelach wyłączyć w ciągu dnia w celu np. wypakowania zakupów czy podczas wzmożonego ruchu, by nie było konieczności ciągłego otwierania drzwi. Bezkluczowy dostęp to szybkość i komfort, a dodatkowo w najnowocześniejszych modelach zamykanie i otwieranie można przeprowadzić zdalnie.