Prace na wysokościach muszą być realizowane z wykorzystaniem sprzętu, który zapewni bezpieczeństwo pracownikom i spełni normy BHP. Najczęściej do tego typu zleceń wykorzystuje się rusztowania. Na rynku można odnaleźć wiele różnych modeli, jednak na uwagę zasługują warianty modułowe, których produkcją od ponad 30 lat zajmuje się firma Stalkol z Tarnowskich Gór.

Wieloletni producent rusztowań budowlanych

Do prac budowlanych lub remontowych na wysokości, które są rozłożone w czasie, wykorzystuje się najczęściej rusztowania. To najwygodniejszy sposób na sprawną realizację tego rodzaju zleceń. Jednocześnie od jakości takich konstrukcji zależy bezpieczeństwo korzystających z nich osób. Nie ma tutaj więc miejsca na oszczędności oraz ustępstwa. Należy wybierać sprawdzone komponenty, a te oferuje firma Stalkol z Tarnowskich Gór. W branży działa ona od 1985 roku, co daje jej niemały bagaż doświadczenia. Jednocześnie jest pionierem, jeśli chodzi o tak zwane rusztowania klinowe zbudowane z profili kwadratowych – wciąż pozostają one jedynymi takimi na rynku. O rzetelności firmy, a także renomie produktów świadczą liczne wyróżnienia oraz nagrody.

Firma nieustannie się rozwija i wychodzi naprzeciw oczekiwaniom swoich klientów. Stąd też pracuje nad wprowadzeniem konstrukcji przejezdnych oraz ramowych. Obecnie najważniejszym rodzajem w ofercie jest rusztowanie modułowe, a dokładnie model STALKOL 780, które zostało zastrzeżone w Urzędzie Patentowym. Wypożyczenie takiego sprzętu może okazać się najlepszym rozwiązaniem, jeśli chodzi o przeprowadzanie prac na wysokości.

Charakterystyka rusztowania modułowego

To, po czym można je rozpoznać, to rozmieszczone w równych odległościach od siebie – najczęściej 0,5 m – połączenia rygli oraz stężeń ze stojakami. W ten sposób tworzą one właśnie moduły. Mocowanie poszczególnych elementów jest możliwe dzięki kryzom, które są przyspawane do wspomnianych stojaków. Ostatnie pozwalają na montaż aż 8 rygli lub stężeń, co daje mnóstwo możliwości, jeśli chodzi o konfigurację konstrukcji. Choć ich montaż jest przez to bardziej czasochłonny w porównaniu do innych modeli, to jednocześnie pozwala bez problemu dopasować rusztowanie do budynku o skomplikowanej bryle. Jak wskazuje pracownik firmy Stalkol z Tarnowskich Gór:

Rusztowania modułowe dzięki swojej budowie mogą być stosowane do wielu różnorodnych prac. Da się z nich bowiem stworzyć konstrukcje elewacyjne, ale świetnie sprawdzają się także przy budowie domów jednorodzinnych. Ponadto nadają się do rozstawiania w wielkich halach przemysłowych, ale zmieszczą się w szybach wind, czy w zbiornikach z małymi włazami. Zrobimy rusztowanie „na wymiar”, tam gdzie nie wejdą typowe elementy.

Model STALKOL 780 wyróżnia się nie tylko uniwersalnością, ale także wytrzymałością dzięki cienkościennym profilom zamkniętym o kwadratowym przekroju. To też przekłada się na bezpieczeństwo pracy na nim. Ponadto węzły rusztowaniowe są wyjątkowo sztywne, co zostało potwierdzone badaniami technicznymi. Wszystkie elementy metalowe zostały zabezpieczone przed korozją w procesie cynkowania ogniowego, a to umożliwia długoletnią eksploatację rusztowania nawet w trudnych warunkach środowiskowych.