Blachodachówka modułowa to materiał pokryciowy, z którym można spotkać się od przynajmniej kilku lat. Produkt ten stanowi bardzo ciekawą alternatywę dla cieszących się największą popularnością dachówek ceramicznych oraz betonowych. Blacha produkowana w modułach została opracowana z myślą przede wszystkim o skomplikowanych dachach, na których standardowa blachodachówka arkuszowa nie sprawdzała się optymalnie. Co zatem warto wiedzieć na ten temat?

Blachodachówka modułowa, czyli co?

Z technicznego punktu widzenia blacha modułowa nie różni się znacząco od swojego odpowiednika ciętego na wymiar z arkusza. W tym przypadku również ma się do czynienia z rdzeniem wykonanym z wysokojakościowej stali ocynkowanej oraz z powłoką ochronną z poliuretanu  - dostępną w kilkudziesięciu kolorach z palety RAL. Na tym jednak podobieństwa się kończą. Jak sama nazwa wskazuje, cechę charakterystyczną blach modułowych stanowi fakt, są one produkowane w zunifikowanych pod kątem wymiarowym arkuszach, których powierzchnia wynosi od około 1,0 do 1,3 m2 – w zależności od modelu.

Jest to typ pokrycia opracowany z myślą o skomplikowanych połaciach dachowych. Jak podkreślają doświadczeni specjaliści z firmy POKRYCIA DACHOWE TELECKI – brak konieczności częstego docinania blaszanych elementów generuje mniejszy odpad roboczy, a to z kolei przekłada się na odczuwalne oszczędności finansowe. Z jakimi jeszcze informacjami na ten temat warto się zapoznać?

Dlaczego warto zdecydować się na zakup blachy modułowej?

Argumentów przemawiających za zakupem blachy modułowej jest przynajmniej kilka. Po pierwsze blacha tego typu należy do rodziny pokryć lekkich, gdyż jego waga wynosi jedynie około 4 kg/m2. Dla porównania – dachówka ceramiczna na 1m2 waży około 45-50 kg. Niska masa blachy sprawia, że nie trzeba zamawiać więźby o zwiększonych przekrojach, co po raz kolejny przekłada się na realne oszczędności. Po drugie, blachodachówki modułowe to produkty najwyższej jakości. W tym przypadku z pewnością nie jest to pusty slogan reklamowy, ponieważ gwarancje materiałowe obejmujące okres nawet do 50 lat – mówią same za siebie.  

Po trzecie natomiast – istotnym atutem blach modułowych jest wysokość przetłoczenia fali, która wynosi 3,5-4,0 mm. Dzięki temu ułożona na połaci blacha doskonale imituje standardowe dachówki ceramiczne. Co warte podkreślenia – blachodachówka modułowa dostępna jest jako rozwiązanie systemowe. Oznacza to, że poza arkuszami blachy w ofercie producentów znajdują się też elementy kształtne i wykończeniowe takie jak m.in. gąsiory baryłkowe czy kominki wentylacyjne. 

Sprzedażą blach modułowych zajmuje się firma POKRYCIA DACHOWE TELECKI znajdująca się w Stąporkowie, w województwie świętokrzyskim. Firma oferuje także inne produkty związane z pokryciami, w tym płytki dachowe i gonty papowe. Klienci mają również do wyboru blachy trapezowe oraz dachówki ceramiczne i cementowe. Dodatkowo firma oferuje więźby dachowe, systemy rynnowe oraz okna dachowe. Ponadto POKRYCIA DACHOWE TELECKI zapewnia swoim Klientom profesjonalne usługi dekarskie, w tym remonty, konserwację, wymianę i naprawę dachów, a także montaż rynien i uzupełnianie dachówek.