Tłokowe agregaty malarskie umożliwiają szybkie malowanie nawet ogromnych powierzchni. Wykorzystują do tego stalowe tłoki, które mogą być napędzane przy pomocy silników elektrycznych, spalinowych lub układów pneumatycznych. Dzięki nim możliwe jest estetycznie pokrycie zarówno gładkich, jak i chropowatych powierzchni w estetyczny sposób, bez niedoskonałości. Dowiedz się, czym charakteryzują się tłokowe agregaty malarskie.

Kiedy warto wybrać tłokowy agregat malarski?

Agregaty tłokowe są jednymi z najczęściej stosowanych, tuż obok agregatów membranowych. Do działania wykorzystują specjalne, stalowe tłoki, które pompują farbę w czasie natryskowego malowania powierzchni. Warto je wybierać w sytuacjach, w których w codziennej pracy zawodowej zachodzi konieczność pokrywania farbą budynków, hal magazynowych czy ogromnych sal. Agregaty umożliwiają wykonanie tego zadania w szybki i łatwy sposób, ponieważ pompują i sprężają farbę, którą możemy nakładać, wykorzystując do tego praktyczny pistolet. Urządzenia tłokowe znajdziemy między innymi w asortymencie dystrybutora agregatów malarskich Pagat.

Gdzie stosuje się tłokowe agregaty malarskie?

Agregaty malarskie o budowie tłokowej można stosować zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz pomieszczeń. Na ich zakup lub wypożyczenie najczęściej decydują się firmy malarskie, budowlane i wykończeniowe, a także te związane z przemysłem metalurgicznym. Można malować nimi elewacje, bloki, mosty, a także remontowane mieszkania lub te przeznaczone na sprzedaż. Jeśli potrzebujemy agregatu przykładowo do pomalowania tylko jednego budynku, bardziej opłacalne będzie jego wypożyczenie na określony czas, niż kupowanie. Ta druga możliwość jest zasadna w przypadku firm, w których inwestycja dosyć szybko się zwróci.

Zalety agregatów tłokowych

Agregaty malarskie typu tłokowego są o wiele bardziej wydajne, niż te działające dzięki membranom. Ich moc jest na tyle duża, że bez problemu można wykorzystywać je do nakładania dużo gęstszych w czasie aplikacji pokryć. Dobierając urządzenie o odpowiedniej mocy, bez obaw można także stosować je w czasie nakładania farb strukturalnych, a nawet szpachli. Chociaż na etapie zakupu oraz w czasie serwisowania wydają się być droższe od wspomnianych urządzeń pokrewnych, finalnie koszty ich eksploatacji są znacznie niższe. Dzięki temu, że pompują farbę bez użycia powietrza, podczas malowania nie powstaje mgiełka, która prowadzi do strat materiału. Ponieważ urządzenia są mobilne, można łatwo je transportować przystosowanym do tego samochodem i używać tam, gdzie zachodzi taka potrzeba.