Beton ze względu na swe właściwości fizyczno-mechaniczne jest materiałem niezwykle trudnym w obróbce. Nic zatem dziwnego, że do jego cięcia wykorzystuje się zaawansowane technicznie maszyny. W przypadku powierzchni poziomych najlepiej użyć pił najazdowych, które gwarantują wysoki komfort pracy. Tego typu sprzętem dysponuje przedsiębiorstwo Geo-Synt, specjalizuje się od lat w cięciu i wierceniu techniką diamentową.

Zdywersyfikowany świat maszyn do cięcia betonu

Tradycyjne metody przecinania betonu zostały wyparte przez nowoczesne technologie. W pracach montażowych czy też rozbiórkowych prym wiedzie technika, która bazuje na maszynach wyposażonych w diamentowe segmenty tnące. Sprzęty te odznaczają się wysoką wydajnością oraz trwałością dzięki nadzwyczaj mocnej konstrukcji. Występują one w kilku postaciach, dzięki czemu z łatwością da się je dopasować do konkretnych zadań. W miejscach trudno dostępnych sprawdzą się przede wszystkim piły ręczne. Ich niewielkie rozmiary sprzyjają precyzji działań, a przez to, że mogą być zasilane elektrycznie, nie uruchamiają czujek przeciwpożarowych. W przypadku konieczności wycięcia otworów wielkogabarytowych, warto z kolei postawić na piły ścienne, które są mocowane do powierzchni za pomocą odpowiednich prowadnic. Żadnych ograniczeń co do grubości wycinanych elementów nie ma zaś lina diamentowa, lecz jej wykorzystanie wiąże się w wyższymi kosztami. Do cięcia nawierzchni dróg, lotnisk bądź posadzek w obiektach przemysłowych, zaleca się natomiast piły najazdowe, nazywane zamiennie przecinarkami jezdnymi.

Każdą z powyższych maszyn służących do precyzyjnej obróbki betonu bądź żelbetu dysponuje przedsiębiorstwo Geo-Synt. Urządzenia, jakie posiada, pochodzą od renomowanych producentów,  którzy w kwestii jakości nie uznają kompromisu. Dzięki wykwalifikowanej kadrze, podmiot poradzi sobie one nawet z najbardziej wymagającym zleceniem w ramach wcześniej ustalonych terminów, gwarantując atrakcyjne ceny usług.

Specyfika pił najazdowych

Piły najazdowe są dostępne na rynku z napędem spalinowym bądź elektrycznym. Ich przemyślana konstrukcja zapobiega pękaniu i kruszeniu materiału, zatem działają one w mało inwazyjny sposób. Jak podkreśla przedstawiciel wrocławskiej firmy Geo-Synt, która cieszy się stabilną pozycją w branży:

Łatwe w transporcie piły drogowe to dosyć uniwersalne maszyny niezastąpione w budownictwie komercyjnym, przemysłowym oraz drogowym. Idealnie nadają się one, chociażby do demontażu stropów, wykonania płytkich szczelin dylatacyjnych bądź cięć korekcyjnych.  Przecinarki jezdniowe umieszczane są na stabilnej ramie, na której to ulokowany jest zbiornik z wodą. Służy ona nie tylko ochronie segmentów tnących, ale też wypłukiwaniu pyłu powstałego podczas robót.

Nie sposób pominąć faktu, że piły najazdowe posiadają wskaźnik głębokości cięcia, co przekłada się na pożądaną precyzję prowadzonych działań. Ich wygodna i ergonomiczna obsługa zapewnia też wysoki poziom bezpieczeństwa operatorowi. Duża w tym zasługa również zamocowanej do ramy osłony tarczy tnącej.