W dzisiejszych czasach, gdy obserwujemy ciągły rozwój infrastruktury drogowej, firmy, takie jak Rekma specjalizujące się w pracach związanych z nawierzchniami betonowymi i asfaltowymi mają wiele do zaoferowania. Cięcie nawierzchni betonowych i asfaltowych to kluczowy element wielu projektów budowlanych, który pozwala na osiągnięcie wysokiej jakości oraz trwałości wykonywanych prac.

W jakim celu wykonuje się cięcie i uszczelnianie nawierzchni?

Cięcie nawierzchni betonowych i asfaltowych znajduje zastosowanie w różnych dziedzinach budownictwa infrastrukturalnego. Przede wszystkim wykorzystuje się je podczas budowy dróg i nawierzchni lotnisk i placów manewrowych. Szczeliny dylatacyjne wypełniane są masami zalewowymi lub profilami gumowymi wysokiej jakości, co ma zapewnić długoletnią bezawaryjną eksploatację nawierzchni.

Firma Rekma oferuje wiele usług związanych z cięciem oraz uszczelnianiem nawierzchni betonowych i asfaltowych. Wśród nich można wymienić między innymi: pierwsze cięcia odprężające w świeżym betonie, wycinanie szczelin (komór) dylatacyjnych wraz z ukosowaniem krawędzi, wypełnianie szczelin dylatacyjnych masami stosowanymi „na gorąco”, jak i „na zimno” lub gumowymi profilami (wkładkami) dylatacyjnymi.

Nowoczesny sprzęt i technologie gwarancją jakości

Kluczem do sukcesu firmy Rekma jest stosowanie nowoczesnego sprzętu oraz technologii. Przy cięciu nawierzchni betonowych i asfaltowych wykorzystywane są specjalistyczne maszyny wyposażone w system odsysania zanieczyszczeń powstających w procesie cięcia na mokro. Dzięki temu prace realizowane są bezpyłowo, a powstałe podczas cięcia mleczko cementowe jest na bieżąco odsysane przez specjalistyczny system.

Stosowanie systemów odsysania zanieczyszczeń podczas cięcia nawierzchni przynosi szereg korzyści. Przede wszystkim pozwala na utrzymanie czystości szczelin dylatacyjnych, co minimalizuje ryzyko wystąpienia problemów ze swobodnym ich przemieszczaniem na skutek ruchów termicznych i eksploatacyjnych. Zastosowanie specjalistycznych dwupłaszczowych kotłów do mas zalewowych pozwala precyzyjnie sterować temperaturą wbudowywanego materiału bez obawy o przegrzanie masy zalewowej. Ponadto wydajne pompy materiału, w które są wyposażone te urządzenia, pozwalają precyzyjne aplikować masę przy utrzymaniu wysokiej szybkości wykonywanych uszczelnień.