Wiele osób będących w podeszłym wieku lub zbliżających się do emerytury uważa, że ubezpieczenie na życie w ich przypadku mija się z celem. Nic bardziej mylnego! Oferta polis w tym zakresie jest bardzo rozbudowana i bez problemu można odnaleźć tę, której warunki będą odpowiadać naszym potrzebom. Niektóre z nich można bowiem połączyć z opcją inwestowania lub oszczędzania, co daje dodatkowe korzyści.

Warunki przystąpienia

Polisy na życie wygasają w rocznicę ich zawarcia w roku, w którym osoba ubezpieczona ukończy określony w umowie wiek. Wynika to przede wszystkim ze zwiększonego ryzyka odpowiedzialności ze strony firmy ubezpieczeniowej ze względu na zakres oraz warunki ochrony. Należy zwrócić również uwagę na maksymalny wiek wstępu do ubezpieczenia, na przykład 72 lata, który oznacza, że po jego przekroczeniu podpisanie umowy nie będzie możliwe. Ponadto w niektórych wariantach ubezpieczenia istnieje możliwość zaprzestania opłacania składek w momencie ukończenia ustalonego wieku, a pomimo to ochrona nadal obowiązuje. 

Warto wziąć pod uwagę, że w związku z wiekiem, jak już zostało wspomniane, zwiększa się ryzyko wystąpienia niektórych zdarzeń losowych. To sprawia, że kwota składki może być nieco wyższa, aniżeli w przypadku standardowych polis na życie. Niemniej jednak nadal można uzyskać zadowalające warunki takiej umowy, w czym może nam pomóc między innymi Agent Ubezpieczeniowy Ewa Faber, która prowadzi swoje własne biuro w Pisarzowicach, w województwie śląskim i od 2007 roku działa jako agent ubezpieczeniowy PZU, zajmując się sprzedażą różnego rodzaju polis. Z przyjemnością pomoże w wyborze właściwych produktów ubezpieczeniowych. W ofercie znaleźć można różnorodne polis, w tym ubezpieczenia zdrowotne dla firm i rodzin, ubezpieczenia na życie oraz emerytalne czy też zabezpieczenie przyszłości dzieci. Agent Ubezpieczeniowy Ewa Faber przeprowadzi dokładną analizę i doradzi wybór polisy, która najlepiej odpowiada potrzebom Klienta, zapewniając jednocześnie miłą i rzetelną obsługę.

Ochrona życia w różnych aspektach

Podstawowe świadczenie w ramach każdej polisy na życie to wypłata ustalonej przy jej zawieraniu kwoty osobom w niej wskazanym po śmierci ubezpieczonego. Innymi słowy, współmałżonek, dzieci bądź inna bliska nam osoba, które zostaną wpisane jako uposażeni, otrzymają równowartość tak zwanej sumy ubezpieczenia po naszym odejściu. Ponadto w zakresie polisy można najczęściej odnaleźć różne świadczenia dotyczące ochrony zdrowia, na przykład:

  • następstwa nieszczęśliwych wypadków (NNW),

  • pobyt w szpitalu po nieszczęśliwym wypadku,

  • operacje chirurgiczne,

  • ciężkie choroby.

Część z wymienionych opcji nie znajduje się w podstawowym wariancie umowy i wymaga dodatkowej opłaty, uwzględnionej w wysokości całościowej składki. Warto również zapoznać się szczegółowo z OWU, czyli Ogólnymi Warunkami Ubezpieczenia. To w nich bowiem można znaleźć informacje na temat tego, jak długo konkretne świadczenia obowiązują w ramach polisy. W przypadku świadczenia z tytułu ciężkiej choroby często towarzystwa nie odpowiadają za schorzenia przewlekłe lub te, które wystąpiły przed zawarciem umowy. Niekiedy jednak istnieje opcja dokupienia klauzuli uwzględniającej również i takie sytuacje.

Zadbaj o swoją emeryturę

Niektóre ubezpieczenia na życie zostały połączone ze swego rodzaju kontem oszczędnościowym, pozwalającym gromadzić środki finansowe. Tego rodzaju polisy z reguły można zawierać do 66 roku życia. Poza standardową wypłatą świadczeń od zdarzeń losowych istnieje możliwość wypłaty kapitału z wpłacanych składek po przejściu na emeryturę. To zabezpieczenie, dzięki któremu utrzymamy standard życia na takim samym wysokim poziomie, jaki mieliśmy przed osiągnięciem wieku emerytalnego. Wysokość oraz częstotliwość uiszczania kwot na poczet tego rodzaju kapitału także indywidualnie regulują warunki danej umowy ubezpieczenia.