Większość pracowni architektonicznych w Polsce, to małe biura, które gwarantują przygotowywanie opracowań budowy domów jednorodzinnych, często na podstawie oferowanych, katalogowych projektów, które adaptowane są do warunków danej działki, czy budżetu inwestycyjnego. Warto jednak wiedzieć, że w naszym kraju funkcjonują również większe pracownie z multidyscyplinarnymi zespołami, które zmieniają oblicze polskiej infrastruktury komercyjnej, przemysłowej, a także urbanistycznej. Dowiedz się, jaką ofertę przedstawiają najlepsze biura architektoniczne w kraju!

Usługi projektowe

Najlepsze pracownie architektoniczne w Polsce zajmują się szerokimi usługami projektowymi, na zlecenie klientów indywidualnych, biznesowych, czy będące wynikiem wygranych przetargów zamówień publicznych. Działania te mogą zatem dotyczyć tworzenia opracowań technicznych, wizualizacji, kosztorysów, czy pomocy w postępowaniach administracyjnych, w związku ze wznoszeniem domów jednorodzinnych, budynków mieszkalnictwa wielorodzinnego, obiektów handlowo-usługowych, obiektów użyteczności publicznej, hal przemysłowych, budynków sportowych i komercyjnych, czy też urzędów, szpitali, domów pomocy społecznej, oraz biurowców. Ważnymi działaniami projektowymi najlepszych pracowni, są również te w zakresie urbanistyki. Mowa o projektowaniu terenów zielonych i rekreacyjnych, czy też o wykonywaniu badań architektoniczno-konserwatorskich, czy przygotowywaniu działań rewaloryzacji obiektów sakralnych, kamienic itd.

Obsługa architektoniczna inwestycji

Najlepsze pracownie architektoniczne, otwarte są także na świadczenie obsługi architektonicznej różnych inwestycji. Może się ona wiązać z wykonywaniem inwentaryzacji i ekspertyz stanu istniejącego budynków, aranżacjami wnętrz, przygotowywaniem inwestycji pod budowę, wykonywanie przeglądów okresowych, czy świadczenia doradztwa, w formie analiz budowanych i tworzenia wycen kosztów inwestycyjnych. Do obsługi architektonicznej placów budowy, można również zaliczyć różnego typu nadzory. W tym zakresie mowa głównie o kontroli zgodności, weryfikacji dokumentacji, a także o nadzorze autorskim.

Warto wiedzieć: Najlepsze pracownie architektoniczne współpracują również z odpowiednimi podmiotami, w zakresie projektowania sieci instalacji energetycznych itd.

Pracownia Projektowania Architektonicznego ARKADA

Jedną z najlepszych polskich pracowni architektonicznych, jest firma ARKADA, która ma w swoim dorobku wiele różnego rodzaju realizacji. Wiele z nich dotyczą projektów budynków proekologicznych, a także energooszczędnych, wykonywanych w ramach idei budownictwa pasywnego. To właśnie ze specjalistami tej pracowni, możesz stworzyć swój wymarzony dom np. w stylu skandynawskim, z nowoczesną wentylacją mechaniczną z rekuperatorem odzysku ciepła, z pompą wodną, z przydomową oczyszczalnią ścieków, czy z panelami fotowoltaicznymi oraz z systemem SmartDOM! Dla ekspertów ARKADY, w tym dla mgr inż. Jolanty Knobloch-Bolechowskiej, nie ma w zakresie architektury rzeczy niemożliwych!