Nowoczesna blachodachówka modułowa to produkt coraz częściej montowany na dachach domów jednorodzinnych. Rosnąca popularność tego materiału wynika zarówno z przyczyn estetycznych, jak i praktycznych oraz ekonomicznych. Obecnie klienci, którzy poszukują modeli doskonale wpisujących się w indywidualne oczekiwania, z pewnością nie mogą narzekać na brak ciekawych opcji. Z jakimi zatem informacjami na temat tzw. blachy modułowej warto się zapoznać i kiedy sprawdzi się ona najlepiej?

Blachodachówka modułowa, czyli co?

Czym konkretnie blacha modułowa różni się od swojego klasycznego odpowiednika ciętego na długość z arkusza? Jak sama nazwa wskazuje, inwestorzy otrzymują tutaj produkt o zunifikowanym wymiarze. W zależności od producenta oraz wybranego modelu wielkość pojedynczego modułu waha się pomiędzy 0,8 a 0,9 m2. Jak podkreślają doświadczeni dekarze z firmy Miro Dach System – za kolejną istotną różnicę należy uznać fakt, że blachodachówka modułowa ma nieco wyżej tłoczoną falę. Co to oznacza z praktycznego punktu widzenia?

Chodzi oczywiście o to, że znacznie lepiej spełnia ona swoją główną funkcję, jaką jest imitowanie dachówki ceramicznej. Na tym w zasadzie różnice się kończą. Pod kątem technicznym blachy modułowe również zbudowane ze wysokiej jakości ocynkowanego rdzenia, który na etapie produkcji zostaje powleczony poliestrowymi lub poliuretanowymi powłokami ochronnymi w wybranym kolorze RAL.

Kiedy blacha modułowa sprawdzi się najlepiej?

Z praktycznego punktu widzenia mniejszy rozmiar blach modułowych oznacza oczywiście znacznie mniej odpadu roboczego podczas montażu pokrycia. Z tego właśnie powodu blachodachówka tego typu doskonale sprawdza się przede wszystkim na skomplikowanych połaciach – w tym m.in. na dachach wielospadowych, kopertowych, namiotowych oraz mansardowych. Jak słusznie zauważają fachowcy z firmy Miro Dach System – dzięki mniejszym gabarytom pojedyncze moduły są też wygodniejsze w instalacji. Dzięki temu konieczne do zrealizowania prace dekarskie przebiegają zarówno sprawniej, jak i bezpieczniej.

Nie oznacza to jednak, że opisywany produkt na tle alternatywnych rozwiązań technologicznych wyróżnia się wyłącznie zaletami. Zainteresowani zakupem klienci muszę liczyć się z tym, że blachodachówka modułowa będzie nieco droższa od swojego klasycznego odpowiednika. Taki stan rzeczy wynika nie tylko z bardziej skomplikowanego procesu produkcyjnego, ale też z tego, że blachy zazwyczaj chronione są przez trwalsze powłoki zabezpieczające przed długotrwałym oddziaływaniem niesprzyjających warunków atmosferycznych.

Firma Miro Dach System to specjaliści w zakresie usług dekarskich - zajmują się tym już od 2009 roku. Siedziba firmy znajduje się w Gliwicach, w województwie śląskim. W ramach usług Miro Dach System zajmuje się kilkoma zadaniami, takimi jak krycie dachów, montaż rynien i elewacji, kontrola i naprawa instalacji odgromowej. Dekarze używają tylko najwyższej jakości materiałów do budowy dachów. Co więcej, nie tylko budują nowe dachy, ale także dokonują poprawek i przeróbek już istniejących. Dodatkowo firma oferuje czyszczenie dachów i instalacji odwadniającej dach oraz odśnieżanie dachów w zimie.