Sprawna i przede wszystkim bezpieczna realizacja prac w branży budowlanej i nie tylko nierzadko uzależniona jest od umiejętnego wykorzystania odpowiednich maszyn oraz pojazdów. Doskonały przykład stanowią tutaj podnośniki koszowe używane m.in. podczas robót dekarskich i elewacyjnych. Jednym z bardziej charakterystycznych rodzajów podnośników są modele nożycowe. Sprawdź, co na ich temat podpowiadają fachowcy z firmy Sławomira Szokalskiego!

Podnośniki nożycowe – czym są i jakie mają zalety?

Z technicznego punktu widzenia nowoczesne podnośniki koszowe to w zasadzie nic innego niż przejezdnych podestów ruchomych, które umożliwiają wykonywanie prac na wysokości od kilku do kilkunastu metrów. Ich najbardziej rozpoznawalną cechę stanowi mechanizm podnoszenia podestu. Jest on zbudowany z krzyżujących się ze sobą i połączonych w ruchomy sposób ramion. Zmiana kąta między nimi powoduje podnoszenie lub opuszczanie podestu w pionie.

Jak podkreślają doświadczeni specjaliści z firmy Wynajem Podnośników i Dźwigów prowadzonej przez Sławomira Szokalskiego,

to właśnie dzięki doskonale przemyślanej konstrukcji podnośniki tego typu mają bardzo uniwersalne zastosowanie.

Co więcej – ich ogromną zaletą jest bardzo stabilność, czyli czynnik niezwykle istotny przy pracach na wysokości. Wspomnieć należy również o tym, iż są to maszyny o kompaktowej budowie, co z praktycznego punktu widzenia oznacza, że sprawdzą się podczas prac realizowanych np. w magazynach.

Co warto wiedzieć o zastosowaniu podnośników nożycowych?

Decydując się na wynajem lub zakup podnośnika koszowego, warto mieć na uwadze fakt, że umożliwiają one podnoszenie wyłącznie w płaszczyźnie pionowej. Nie znajdą zastosowania w sytuacjach, w których wymagane są duże możliwości manewrowania bez bezpośredniego dostępu do danego miejsca. Zdecydowanie lepiej sprawdzą się podczas konserwacji elewacji budynków, montażu instalacji elektrycznych, reklam wielkoformatowych czy też pracach wykonywanych na stropach. Ze względu na swoje niewielkie rozmiary podnośniki nożycowe mogą być  także wprowadzane do wnętrz budynków, by w nich wykonywać prace na wysokościach. W tym przypadku warto jednak zdecydować się na model z silnikiem elektrycznym, który nie wytwarza spalin.

Gdzie zatem szukasz najlepszych ofert wynajmu? Wyjątkowo atrakcyjnie przedstawia się oferta przygotowana przez fachowców z firmy Sławomira Szokalskiego. To właśnie tutaj wszyscy zainteresowani mogą liczyć na atrakcyjne ceny oraz szeroki wybór podnośników koszowych i dźwigów.