Nowoczesne podnośniki przydają się podczas prac na znacznych wysokościach. Dzieje się tak w przypadku prac remontowych, dotyczących np. remontu dachu budynków. Podnośniki doskonale spisują się podczas oklejania różnego rodzaju bannerów oraz innych płaszczyzn reklamowych. Bardzo ważny jest dobór odpowiedniego podnośnika. Trzeba uwzględnić wysokość przeprowadzanych prac oraz maksymalny ciężar udźwigu. Co w tym zakresie oferują specjaliści?

Podnośniki – podział

Głównym kryterium, decydującym o tym, z jakim podnośnikiem ma się do czynienia, jest jego napęd. Podobnie jak w przypadku innych pojazdów może być on spalinowy lub elektryczny. Bardzo istotny jest również sposób, w jaki podnosi się kosz. Może to następować za pomocą układu teleskopowego lub nożycowego. Podnośniki sklasyfikować można także ze względu na wysięg ramienia. Niektóre z nich sięgają na wysokość około 6 metrów, a niektóre na ponad 20. Bardzo ważną cechą wszystkich podnośników jest to, że mogą one dotrzeć nawet w najbardziej niedostępne miejsca. Umożliwia to sprawne przeprowadzenie prac, bez konieczności narażania pracowników na zbyt duże niebezpieczeństwo. Jako że podnośniki są pojazdami bardzo specjalistycznymi, nie znajdują się one na wyposażeniu każdej firmy budowlanej. Powodem takiego stanu rzeczy jest także wysoka cena, która nierzadko oscyluje w granicach kilkuset tysięcy złotych. Jeżeli firma budowlana nie wykonuje prac na wysokościach w sposób stały, to zakup takiego podnośnika jest po prostu nieopłacalny. Najlepszym rozwiązaniem jest zatem jego wynajem. Zajmują się nim firmy takie jak Rent-Lift, które dzięki swojemu ogromnemu doświadczeniu oraz wykwalifikowanej kadrze pracowniczej od lat wspierają inwestorów w zakresie szeroko rozumianych prac na wysokościach. Co jeszcze warto wiedzieć o podnośnikach?

Zalety wynikające z wykorzystania podnośników

Największymi zaletami wszystkich podnośników są przede wszystkim szybkość i precyzja działania. Zasięg ramienia oraz możliwość operowania nim we wszystkich płaszczyznach powodują, że można dotrzeć dokładne w miejsce, które wymaga przeprowadzenia odpowiednich prac. Wykorzystanie podnośników wyklucza także konieczność zastosowania bardziej konwencjonalnych rozwiązań, do których zdecydowanie należy zaliczyć rusztowania. Już samo ich rozkładanie może potrwać przynajmniej jeden dzień, co oczywiście zazwyczaj wiąże się ze znacznie wyższym rachunkiem za robociznę. Wynajem podnośników skierowany jest nie tylko do klientów biznesowych, ale także do indywidualnych. Dzięki takiemu rozwiązaniu wszyscy zainteresowani mogą np. na własne oczy zobaczyć, w jakim stanie znajduje się drożność systemu rynnowego i w razie konieczności przystąpić do prac naprawczych.