Instalacja wodociągowa należy do grupy urządzeń sanitarnych, jej montaż jest jedną z najważniejszych czynności w każdym budynku. Zastanawiasz się, na co składa się instalacja wodna i jak wygląda jej rozprowadzanie? Szukasz najlepszej jakości elementów do jej wykonania? Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się, jakie są elementy instalacji wodnej i poznaj ofertę hurtowni PW TEST.

Jak i z czego wykonuje się instalację wodną?

Rozprowadzenie Instalacji wodnej powinno być dobrze zaplanowane. Dodatkowo należy ją prawidłowo i dokładnie wykonać. Najlepiej więc nie robić jej samemu, po to, by uniknąć ewentualnych szkód spowodowanych cieknącym wodociągiem. Ważnym aspektem jest również przeprowadzanie jej najkrótszą drogą bez niepotrzebnych złamań.

Elementami niezbędnymi do wykonania instalacji wodnej są rury. Te mogą być metalowe (miedziane lub stalowe), a także zrobione z tworzyw sztucznych, czy warstwowe, wykonane z kilku materiałów. Dodatkowym, nieco droższym rozwiązaniem są elementy z aluminium. Ważne są również łączniki, kształtki i wszelkie rodzaju armatura. Wszystkie materiały użyte do rozprowadzenia instalacji wodnej muszą mieć oznaczenie CE, a także atest Państwowego Zakładu Higieny, który dopuszcza ich styczność z wodą pitną.

Dostępność komponentów instalacji wodnej

Najwyższej jakości elementy niezbędne do rozprowadzenie instalacji wodnej dostępne są w asortymencie Hurtowni Systemów Instalacyjnych PW TEST Wojciecha Kłody i Danuty Olejnickiej. Firma zlokalizowana jest w Szczecinie i od prawie 30. lat oferuje sprzedaż hurtową wszelkiego rodzaju materiałów niezbędnych przy montażu instalacji gazowych, przeciwpożarowych czy sanitarnych. W tym gazów technicznych i materiałów pomocniczych takich jak kołnierze, uszczelki, śruby, tarcze tnące itp.

Korzystając z usług hurtowni PW TEST, otrzymasz nie tylko dobry towar w najlepszych cenach, ale także fachową pomoc i doradztwo w zakresie wdrożeń dla przemysłu i budownictwa. Firma ma bogaty dostęp do różnego typu materiałów, a w razie potrzeby terminowo realizuje dodatkowe zamówienia.