Stawiasz dom metodą gospodarczą i szukasz profesjonalistów, którzy sprawnie wykonają usługi koparko-ładowarką, przeprowadzą instalację elektryczną i dokonają podłączy wod-kan? Usługi transportowe, związane z przewozem żwiru, gruzu czy piasku świadczy firma Coma. Fachowcy chętnie wykonają też podjazd z kostki brukowej na twojej posesji. Nie czekaj – sprawdź ofertę i nawiąż współpracę.

Budowa nowego domu– od czego zacząć?

Zakup działki to pierwszy krok do realizacji marzenia w postaci własnego domu. I chociaż na właściciela czeka szereg wyzwań związanych z koniecznością spełnienia wymogów prawnych i skompletowania niezbędnej dokumentacji, wizja zamieszkania „na własnym” rekompensuje wszystkie trudy. Żeby móc rozpocząć prace budowlane, trzeba dysponować pozwoleniem na budowę. Aby je otrzymać, konieczne jest posiadanie projektu budowlanego, opracowanego przez architekta, który do wykonania tego zadania potrzebuje planu zagospodarowania przestrzennego lub warunków zabudowy oraz mapy geodezyjnej. Po przebrnięciu przez gąszcz formalności trzeba jeszcze podjąć decyzję, czy dom będzie się stawiało własnymi siłami, czy też jego budowę powierzy się firmie budowlanej, która przygotuje wszystko pod klucz. Usługi transportowe w postaci przewozu piasku, żwiru oraz innych materiałów budowlanych świadczy przedsiębiorstwo Coma, które zajmie się także wykonaniem wszelkich prac budowlanych, zleconych przez inwestora.

Samodzielna budowa

W przypadku, kiedy inwestor decyduje się na postawienie budynku metodą gospodarczą, większość prac jest w stanie wykonać w miarę samodzielnie. Niektóre zadania wymagają jednak użycia specjalistycznego sprzętu. Usługi minikoparką, takie jak choćby wykopanie dołu pod fundamenty, świadczy firma Coma. Fachowcy dokonują również wyburzeń budynków, zatem pomogą w przypadku, kiedy na działce znajduje się już budowla pozostała po poprzednim właścicielu i niechciana przez nowego albo nienadająca się do użytku. Dzięki odpowiedniemu parkowi maszynowemu zarówno sama rozbiórka, jak i wywiezienie powstałego gruzu przebiegnie sprawnie i bez zakłóceń. Pracownicy dostarczą ponadto na teren posesji niezbędny w procesie budowy piasek oraz inne materiały. W ramach świadczonych przez firmę Coma usług budowlanych wchodzi także położenie instalacji wod-kan czy elektrycznej – są to bowiem również zadania wymagające pomocy fachowców. Doskonałym akcentem dopełniającym całości jest podjazd lub alejka z kostki brukowej. Fachowcy z firmy Coma zajmują się usługami brukarskimi na co dzień, a więc chętnie pomogą inwestorowi również w tym zakresie. Wszystkie, zlecone prace wykonywane są rzetelnie i terminowo, dlatego skończona droga z kostki brukowej będzie się cechować trwałością i prezentować niezwykle efektownie.