Jeszcze do niedawna posiadanie klimatyzacji w domu wydawało się luksusem, na który stać było jedynie nielicznych. Jednak wraz z rozwojem branży, na rynku pojawia się coraz więcej firm oferujących tego typu usługi, przez co, tym samym stają się one bardziej dostępne dla szerszego grona klientów. Niemniej wciąż istnieje przeświadczenie, że montaż klimatyzacji to droga i zbędna inwestycja. Zastanawiacie się, czy zdecydować się na ten krok? Zapraszamy zatem do lektury. 

Zalety posiadania klimatyzacji w domu

W obecnych czasach, kiedy to zmiany klimatu stają się coraz mocniej zauważalne, posiadanie klimatyzacji w domu przestaje być fanaberią, a wydaje się wręcz koniecznością. Z roku na rok notuje się coraz wyższe temperatury, które w okresie wiosenno-letnim przekraczają nieraz nawet 40 stopni Celsjusza. Zazwyczaj towarzyszy temu suche powietrze, utrudniające oddychanie i normalne funkcjonowanie, czego skutki mogą być bardzo szkodliwe szczególnie dla dzieci i osób starszych. Klimatyzacja pozwala skutecznie rozwiązać ten problem. Jej głównym zadaniem jest zapobieganie nadmiernemu przegrzaniu się pomieszczenia, gdy temperatury za oknem sięgają zenitu. Jednak to nie jedyne korzyści, jakie niesie ze sobą montaż klimatyzacji. Zaliczymy do nich również:

  • doskonałej jakości powietrza — dobrej klasy klimatyzatory, jak na przykład te z firmy Coolon, dodatkowo filtrują powietrze, oczyszczając je z pyłów, wirusów czy alergenów, zapewniając przy tym odpowiedni poziom jego nawilżenia;

  • wsparcie działania systemów grzewczych — większość urządzeń ma równocześnie funkcję podgrzewania temperatury, można je zatem wykorzystać na jesień i wiosnę do dogrzewania pomieszczeń.  

Koszty związane z zakupem klimatyzacji do domu

Aby określić szczegółowy kosztorys zakupu i montażu klimatyzacji należy przede wszystkim poznać preferencję danego klienta oraz wielkość jego mieszkania. Dopiero na tej podstawie można oszacować i podać dokładne kwoty. Niemniej warto mieć świadomość tego, co wchodzi w skład wydatków związanych z klimatyzacją:

  • koszt zakupu klimatyzacji; 

  • koszt montażu klimatyzacji; 

  • koszty eksploatacji.

Koszt samego klimatyzatora to największy wydatek, jaki trzeba ponieść już na starcie. Na rynku dostaniemy urządzenia różnej klasy, od podstawowych, prostych klimatyzatorów przenośnych za kilkaset złotych, po fachowe urządzenia warte kilka tysięcy. Jeśli zależy Wam na wysokiej jakości sprzęcie, który ma posłużyć przez lata, zdecydowanie nie warto przy wyborze kierować się wyłącznie ceną. Niestety często tanie klimatyzatory szybko się psują, a ich używanie może przynieść nam więcej szkód niż korzyści.

Jeśli chodzi o montaż klimatyzacji, to rekomenduje się zlecenie go firmie, od której kupowany jest sprzęt. Pozwala zminimalizować to koszty oraz daje pewność, że cały proces przebiegnie sprawnie i na wysokim poziomie. 

Koszty bieżącej eksploatacji klimatyzatora to nic innego jak zużywany przez niego prąd. Wydatki te są zatem skorelowane ze stawkami dostawców prądu. Jeśli postawicie jednak na urządzenie energooszczędne, nie powinniście wydać miesięcznie więcej niż 100-200 zł. 

Klimatyzacja, fotowoltaika i pompy ciepła - innowacje dla Twojego domu

Firma Coolon oferuje szeroką gamę produktów, takich jak klimatyzatory, narzędzia, materiały i akcesoria, systemy mocowań, instalacje elektryczne, wentylacja, chłodnictwo, pompy ciepła oraz fotowoltaika. Na stronie internetowej coolon.pl klienci mają możliwość skorzystania z usług montażu klimatyzacji, pomp ciepła oraz instalacji fotowoltaicznych. Dodatkowo, firma zapewnia bezpieczne zakupy, listę zakupową dla zalogowanych użytkowników oraz promocje na wybrane produkty. Coolon realizuje dostawy do Polski, Francji, Irlandii, Niemiec, Stanów Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii oraz Włoch.