Generalny remont mieszkania wykonuje się najczęściej w okresie wakacyjnym, kiedy dzieci jadą na wakacje, a my możemy spędzić kilka nocy u znajomych lub rodziny. Wiążę się to jednak nie tyle z faktem, że jest to najlepszy moment, a raczej z tym, że wakacje to okres urlopowy i wtedy zwykle każdy ma więcej czasu. Zatem jak to jest z remontem? Czy pora roku ma znaczenie?

Remont latem oraz wiosną

Remonty mieszkań i domów najczęściej wykonuje się wiosną oraz latem. Dlaczego tak jest? Okres urlopowy to nie jedyny powód. Okazuje się, że rzeczywiście prowadzenie prac budowlanych w tym okresie jest mniej kłopotliwe, a optymalna temperatura oraz warunki pogodowe nie ograniczają możliwości firmy remontowej.

Przede wszystkim, po zimie warto jest wykonać przegląd okien, dachu, przewodów kominowych. Oczywiście te aspekty dotyczą domów jednorodzinnych, niemniej jesienią, która jest raczej deszczową porą, taka kontrola może się okazać niewykonalna.

Remont na przełomie zimy i jesieni

Zima oraz późna jesień to czas, w którym nie powinno się prowadzić zewnętrznych prac budowlanych, a to z powodu niskiej temperatury. Kiedy jest zimno, materiały zmieniają swoją objętość i właściwości, przez co szybciej ulegają zniszczeniu.

Nic jednak nie stoi na przeszkodzie remontom dotyczącym wnętrz budynków. Oczywiście prace w takim sezonie mogą być nieco utrudnione, ale nie niemożliwe!

W trakcie wykonywania remontu zimą lub jesienią, warto zwrócić uwagę na temperaturę panującą w domu lub w mieszkaniu - musi być odpowiednio wysoka. Ciepło pozwoli też na utrzymanie właściwego poziomu wilgotności.

Kolejną sprawą jest wietrzenie pomieszczeń. To bardzo ważne, ponieważ dobra wentylacja jest niezbędna podczas procesu schnięcia farb czy gipsów. W związku z tym warto zastanowić się nad włączeniem dodatkowego ogrzewania lub nad zwiększeniem mocy kaloryferów, ponieważ ekipa remontowa będzie zmuszona do częstego otwierania okien.

Kłopotliwy może się okazać transport materiałów - niektóre z nich są wrażliwe na działanie niskich temperatur. Dlatego nie należy przenosić klejów, farb czy lakierów idąc pieszo, tylko przewozić je samochodem, nawet osobowym, w którym działa standardowe ogrzewanie. Tak samo sytuacja wygląda na przykład z drewnianymi panelami - nie można ich kłaść od razu, ich temperatura powinna uprzednio dostosować się do tej, jaka panuje w pomieszczeniu.

W związku z powyższym, decydując się  na zimowy remont trzeba po prostu znać się na rzeczy. Dlatego warto postawić na doświadczoną firmę, taką jak NEW HOUSE USŁUGI OGÓLNOBUDOWLANE PRZEMYSŁAW SZEWCZYK, która zajmie się wszystkimi aspektami dotyczącymi zimowego remontu z należytą uwagą.