Elektryczne zacieraczki do betonu to niezastąpione narzędzie dla profesjonalistów oraz osób prywatnych, które pragną uzyskać gładką i równą powierzchnię betonową. W niniejszym artykule przyjrzymy się bliżej temu urządzeniu dostępnemu w ofercie firmy Dekor, jego rodzajom, zastosowaniom oraz czynnikom, które warto wziąć pod uwagę przed dokonaniem zakupu.

Zasada działania zacieraczek do betonu

Elektryczne zacieraczki do betonu to urządzenia mechaniczne, których głównym zadaniem jest wygładzanie oraz uszczelnianie powierzchni betonowych. Działają na zasadzie wirującego dysku, choć firma Dekor produkuje także zamiast dysku krzyżaki z blaszkami do wygładzania „na błysk”, oczywiście niewielkich powierzchni, np. w garażach, podjazdach. Dyski, oferowane przez firmę Dekor, produkowane są ze stali gatunkowej 3 mm, ze stali odpornej na ścieranie (S355). W efekcie otrzymujemy gładką i estetyczną powierzchnię, która jest odporna na działanie czynników atmosferycznych oraz uszkodzenia mechaniczne.

Zastosowania zacieraczek elektrycznych

Elektryczne zacieraczki do betonu znajdują szerokie zastosowanie zarówno w przemyśle budowlanym, w pracach wykończeniowych, jak i w domkach prywatnych. Są niezbędne podczas wykonywania posadzek betonowych, chodników, parkingów czy tarasów. Ponadto, dzięki swojej precyzji pracy, zacieraczki świetnie sprawdzają się również przy wykańczaniu ścian betonowych oraz elementów architektonicznych.

Czynniki wpływające na wydajność pracy

Wydajność pracy elektrycznej zacieraczki do betonu zależy od kilku czynników, takich jak moc silnika, prędkość obrotowa ostrzy czy wielkość płyty roboczej. Dobrze dobrana moc zacieraczki (reduktor i silnik) pozwala na pracę większymi dyskami zacierającymi, a także pracę z tarczami uniwersalnymi, do których można mocować takie urządzenia jak: szczotki, tarcze szlifujące, tarcze do groszkowania, tarcze do polerowania, krzyżak z blaszkami do zacierania „na błysk”. Zacieraczki ZDJ60E spełniają te zadania, co pozwala je wykorzystać do różnych prac.

Zacieraczki elektryczne są głównie do jastrychu, a więc do wygładzania półsuchego betonu wytwarzanego mixokretem na budowie, a nie wylewanego i pracują z przykręcanym dyskiem, głównie 60 cm, choć nasze pracują z dyskiem także 70 cm.

Warto wiedzieć o tym, że maksymalne obroty nie mogą przekroczyć 120 rpm. Powyżej tej wartości zacieraczka zaczyna podskakiwać. Wysokiej jakości zacieraczki osiągają 118 obr/min.

Czego warto się wystrzegać przy zakupie urządzenia

Przed zakupem elektrycznej zacieraczki do betonu warto zwrócić uwagę na kilka istotnych aspektów. Po pierwsze, warto sprawdzić, czy urządzenie posiada atesty oraz certyfikaty potwierdzające jego jakość i bezpieczeństwo użytkowania. Po drugie, warto zwrócić uwagę na dostępność części zamiennych oraz serwisu naprawczego. Wreszcie, warto porównać oferty różnych producentów pod kątem ceny, funkcjonalności oraz opinii innych użytkowników. Zacieraczki dostępne w ofercie firmy Dekor spełniają wszystkie te wymagania. Firma Dekor produkuje zacieraczki od ponad 23 lat. Posiada także wiele urządzeń dodatkowych montowanych na zacieraczki, takie jak tarcze do groszkowania.

Oszczędność czasu, kosztów i energii dzięki zacieraczkom elektrycznym

Korzystanie z elektrycznych zacieraczek do betonu pozwala na znaczną oszczędność czasu i energii w porównaniu z ręcznym wygładzaniem powierzchni. Nie musimy wypożyczać maszyn na niewielkie powierzchnie - zastąpi je z powodzeniem stosunkowo tania tarcza uniwersalna z odpowiednimi elementami, krzyżak z blaszkami, bądź tarcza do groszkowania. Dzięki automatyzacji procesu oraz precyzji pracy urządzenia, można uzyskać doskonałe rezultaty w krótkim czasie, co przekłada się na wyższą efektywność prac budowlanych i wykończeniowych.

Pełen profesjonalizm - poznaj firmę Dekor

Zacieraczki firma produkuje w wielu rodzajach, także specjalne, opracowane jedynie w tej firmie. Dbając o klienta firma Dekor zrezygnowała także z pośredników – sprzedaje bezpośrednio, bez marży handlowej.

Ponadto, firma Dekor opracowała produkcję pneumatycznych DOZOWNIKÓW ZBROJENIA ROZPROSZONEGO BETONU, co pozwala rozdrabniać włókna i transportować je bezpośrednio do betonowozu lub węzła betoniarskiego. Dozowniki te są łatwe w transporcie i można je zawieźć na budowę. Dzięki temu inspektor nadzoru może na bieżąco kontrolować ilość zbrojenia.

Jakie są zacieraczki od firmy Dekor:

  • cynkowane, a nie malowane

  • mają lampę LED z opcją montażu drugiej LED na silniku oraz 3 lampki kontrolne

  • mają wyłącznik bezpieczeństwa i wydłużaną i całkowicie odejmowaną rączkę

  • posiadają 5 lat gwarancji

  • są dostosowane do pracy z różnymi narzędziami