Tapety nie bez powodu od lat są chętnie wybierane do wykończenia wnętrz. Stanowią one przede wszystkim efektowną dekorację, która jest w stanie niemal całkowicie odmienić prezentację pomieszczenia. Na rynku występują jednak różne rodzaje tych produktów, zatem wybór może być problematyczny. Sprawdźmy, czym wyróżniają się tapety flizelinowe, które znajdziemy w ofercie sklepu Sawo-Met.  

Czym są tapety flizelinowe?

Wielu posiadaczy tapet narzeka na ich skłonność do zniszczeń. Jeśli również obawiamy się uszkodzeń materiału, to powinniśmy zainteresować się właśnie tapetą flizelinową. W przeciwieństwie do wersji papierowej jest ona wspomagana podkładem flizelinowym – czyli poliestrową włókniną powstającą poprzez połączenie włókien syntetycznych. Dzięki niej produkt staje się mocniejszy i bardziej elastyczny, przez co trudno jest go rozerwać lub uszkodzić. To jednak nie koniec zalet tapet flizelinowych. Są one znacznie łatwiejsze w montażu niż inne materiały. W tym przypadku klej nakładamy tylko na ścianę. Dopóki nie wyschnie, mamy szansę skorygować ewentualne błędy. W razie nieprawidłowego przyklejenia możemy z łatwością oderwać cały pas – tapeta odchodzi w całości, przy czym nie trzeba jej namaczać.
 

Gdzie najlepiej sprawdzą się tapety flizelinowe?

Tapety flizelinowe mają wiele zalet, które przekładają się na ogrom możliwości ich zastosowania. Wytrzymałość i łatwość pielęgnacji powodują, że te produkty sprawdzają się w zasadzie w każdym pomieszczeniu. Można je zamontować w sypialni czy w salonie, ale poradzą sobie też w kuchni. W razie ewentualnego zabrudzenia tapetę można szybko wyczyścić za pomocą wilgotnej ściereczki. Będą także idealne w miejscach, gdzie stan ścian pozostawia wiele do życzenia. Ze względu na swoją grubość bez problemu zakryją wszelkie nierówności czy ubytki. Nie musimy martwić się, że nie znajdziemy produktu pasującego do naszej aranżacji wnętrza – tapety flizelinowe występują w wielu wzorach i wersjach kolorystycznych. W wyborze idealnego rozwiązania pomoże nam wspomniana firma Sawo-Met. 

Dlaczego warto zakupić tapetę flizelinową od firmy Sawo-Met?

Wybór sprawdzonego producenta przekłada się na niemal gwarancję satysfakcjonującej jakości produktu. Firma Sawo-Met od lat zajmuje się sprzedażą wysokiej klasy materiałów budowlano-wykończeniowych – w tym również różnych rodzajów tapet. Oferuje nie tylko tapety flizelinowe, ale też tapety do malowania czy fototapety. Szeroki asortyment wzorów i kolorów pozwala na dobór odpowiedniego produktu do wystroju wnętrza. Ponadto w ofercie hurtowni Sawo-Met znajdziemy też farby, lakiery, drzwi zewnętrzne i wewnętrzne, panele podłogowe i akcesoria malarskie. Wszyscy klienci mogą liczyć na merytoryczne doradztwo podczas zakupów, atrakcyjne ceny i terminową realizację zamówień.