Każdemu inwestorowi zależy na tym, żeby nowopowstały obiekt był oszczędny, ekonomiczny, estetyczny i bezpieczny. To wszystko można osiągnąć przy pomocy optymalizacji, czyli minimalizacji kosztów budowy, bez pominięcia wymagań prawa budowlanego oraz warunków zdefiniowanych w specyfikacjach. Dobry projekt powinien być indywidualny i stworzony ze starannością, a zaproponowane w nim rozwiązania technologiczne muszą  rozwiązywać wszelkie problemy techniczne przyszłej budowy. Jeśli nie będzie wykonany przez grupę profesjonalistów, może narazić Cię na niepotrzebne straty finansowe.

Bogate doświadczenie, odpowiednie kwalifikacje i opinie klientów

Obecnie na rynku jest wiele biur oferujących usługi projektowe. Dlatego wybór terminowego wykonawcy, który spełni wszystkie opisane wyżej oczekiwania, nie jest łatwy. Wymaga dokładnego sprawdzenia firmy i osobistego wywiadu. Jednym z decydujących kryteriów jest bogate doświadczenie. Jeśli firma ma w swoim portfolio dużo realizacji, to możesz ocenić jej możliwości. Kolejną ważną rzeczą jest sprawdzenie uprawnień budowlanych w zakresie projektowania. Obowiązkiem architektów jest ukończenie studiów wyższych, odbycie rocznej praktyki i zdanie egzaminu. W ten sposób uzyskują tytuł i stają się członkami Okręgowej Rady Izby Architektów. Jeśli wybrany przez Ciebie „fachowiec” nie figuruje w tym spisie, nie otrzymasz stosownych pozwoleń na budowę od rządu. Powinieneś również zapoznać się z opiniami klientów, którzy korzystali z usług danej firmy. Grono zadowolonych osób gwarantuje udaną współpracę.

Sprawdź specjalizację biura projektowego

Zanim jednak podejmiesz ostateczną decyzję, zapoznaj się ze specjalizacjami pracowników placówek. Część z nich ma w swojej ofercie wąski zakres usług np. projektowanie wnętrz lub domów rodzinnych. Inne firmy skupiają się na projektowaniu konstrukcji i obiektów budowlanych. Jedną z nich jest Stalko sp. z o.o., która istnieje na rynku od 25 lat. Pracujący w niej architekci łączą pasję i doświadczenie zawodowe, dzięki czemu nie boją się wyzwań oraz projektowania nietypowych konstrukcji budowlano-inżynierskich. Wykonują również ekspertyzy, które pozwalają zdiagnozować budynki i pozwalają wykryć źle wykonane roboty budowlane. Dokonują także wycen potrzebnych do celów podatkowych, oceniają możliwości rozbudowy oraz zmiany przeznaczenia obiektu.