Praca na wysokościach wymaga odpowiednich zabezpieczeń, aby wykonywane zadania przebiegały bez ryzyka wypadku. W takie komponenty ochronne można wyposażyć rusztowanie warszawskie. Jego ogromną zaletą jest łatwy montaż bez użycia narzędzi, jak również możliwość stworzenia konstrukcji jezdnej. Między innymi dzięki tym cechom jest chętnie wykorzystywane podczas realizacji robót elewacyjnych.

Prosta konstrukcja

Rusztowanie warszawskie zalicza się do grupy rusztowań modułowych. Składa się bowiem z aluminiowych, choć częściej stalowych ram, mających długość 150 cm i wysokość 80 cm. Maksymalnie stelaż może sięgać do wysokości 8 metrów z kotwieniem, a bez niego 5 m. Stąd też najczęściej wykorzystuje się je do prac murarskich, tynkarskich lub podczas malowania elewacji budynków. Ogromną zaletą rusztowania jest fakt prostego i szybkiego montażu, ponieważ nie potrzeba do tego żadnych dodatkowych narzędzi. Łączenie ram odbywa się z wykorzystaniem metody czop-tuleja, co sprawia, że nie istnieje ryzyko popełnienia błędu podczas montażu. Waga każdego pojedynczego modułu rusztowania warszawskiego wynosi około 10 kg.

Mobilne posadowienie

Tego rodzaju stelaże muszą być montowane bezpośrednio na uprzednio przygotowanym do tego, utwardzonym gruncie. W żadnym przypadku podstawy nie można stawiać na podparciu stworzonym z desek bądź cegieł. Dla zapewnienia stabilności konstrukcji na trudnym podłożu dobrze jest wyposażyć ją w dodatkową podstawę, która będzie chronić całość przed chwianiem się także wskutek silnego wiatru. Mniejsze rusztowania warszawskie mogą być wyposażone w kółka, które sprawią, że całość będzie można swobodnie przenieść w inne miejsce bez konieczności demontażu i późniejszego ponownego montażu. Obowiązkowe wyposażenie takiego elementu dodatkowego to hamulce oraz gumowa obudowa. Ważny aspekt to ich wytrzymałość pod kątem maksymalnego nacisku. Dla zachowania zasad bezpieczeństwa nie należy wybierać kół o parametrze niższym niż 180 kg.

Praca bez zagrożeń

Rusztowania warszawskie, których wypożyczenie oferuje firma Monter Konstrukcje Rusztowaniowe Filip Papierak, muszą być wyposażone w dodatkowe elementy, zapewniające właściwe zabezpieczenia dla osób pracujących na wysokości. Podstawą są solidnie wykonane podesty robocze, których powierzchnia będzie pokryta warstwą antypoślizgową, chroniącą przed upadkiem. Dodatkowo do ram warto zamocować poręcze, balustrady oraz burty przypodłogowe. Takie komponenty w znacznym stopniu zwiększą poczucie bezpieczeństwa, komfort wykonywanych zadań i tym samym zmniejszą ryzyko zaistnienia wypadku. Samą konstrukcję najlepiej wzmocnić dzięki przekątnym stężeniom o długości około 210 cm. Znaczenie ma także jakość ram, które powinny być malowane lub ocynkowane w celu zabezpieczenia ich przed korozją na skutek działania czynników atmosferycznych.

Oferta firmy Monter Konstrukcje Rusztowaniowe Filip Papierak

Firma Monter Konstrukcje Rusztowaniowe z Wiączynia Dolnego specjalizuje się w wynajmie, sprzedaży i montażu rusztowań. Właścicielem przedsiębiorstwa jest Filip Papierak, doświadczony specjalista w dziedzinie rusztowań. Firma działa głównie na terenie województwa łódzkiego i mazowieckiego, ale może dostarczyć rusztowania na terenie całego kraju po wcześniejszym uzgodnieniu. W ofercie firmy znajdują się różne rodzaje rusztowań, takie jak aluminiowe, elewacyjne, warszawskie i modułowe. Firma oferuje również montaż i demontaż rusztowań, a także transport rusztowań pod wskazane miejsce.