Blachodachówka to bardzo ciekawa alternatywa dla konwencjonalnych pokryć takich jak dachówki ceramiczne czy betonowe. Jest lekka, wytrzymała i estetyczna. Obecnie bardzo dużym zainteresowaniem ze strony inwestorów cieszą się nowoczesne blachy modułowe, które gwarantują użytkownikom wiele praktycznych korzyści. Z jakimi zatem informacjami na ich temat warto się zapoznać?

Blacha modułowa, czyli co?

Pod kątem technologicznym blachodachówki modułowe nie różnią się znacząco od swoich standardowych odpowiedników. W tym przypadku inwestorzy również mają do czynienia z wysokogatunkową stalą ocynkowaną, którą na etapie produkcji dodatkowo zabezpiecza się za pomocą poliestrowych lub poliuretanowych powłok ochronnych. Przewagą blach modułowych nad ich standardowymi odpowiednikami jest natomiast wysokość przetłoczenia fali, która w niektórych modelach wynosi aż 3,5-4,0 mm. Sprawia to, że pokrycie znacznie lepiej imituje dachówki klasyczne.

Jak podkreślają doświadczeni specjaliści z firmy Rafdach, blachodachówki tego typu projektowane są jako rozwiązanie systemowe. Dzięki temu w ofercie wszystkich producentów można znaleźć także szereg akcesoriów technicznych takich jak m.in. gąsiory kalenicowe, kominki wentylacyjne czy wkręty montażowe. Trzeba także podkreślić, że tzw. modułówki dostępne są w kilkudziesięciu wariantach kolorystycznych, co oczywiście sprzyja indywidualnej aranżacji. To produkt przeznaczony dla klientów, którym zależy przede wszystkim na tym, aby dach ich wymarzonego domu prezentował się tak dobrze, jak tylko jest to możliwe. Co jeszcze warto wiedzieć?

Gdzie blachodachówka modułowa sprawdza się najlepiej?

W przeciwieństwie do wyrobów ciętych na wymiar – blachodachówki modułowe produkowane są w zunifikowanych pod względem wymiarowym arkuszach. Ich powierzchnia efektywnego krycia wynosi zazwyczaj od 0,9 do 1,2 m2. Jakie niesie to ze sobą korzyści? Jest to produkt opracowany z myślą o skomplikowanych połaciach wielospadowych. Dzięki temu, że ilość koniecznych do wykonania cięć została tutaj ograniczona do minimum, inwestorzy nie muszą liczyć się z ponoszeniem dodatkowych kosztów za tzw. odpad roboczy. Sam proces instalacji pokrycia przebiega bardzo sprawnie i podobnie jak w przypadku blachodachówek klasycznych – wykonany zostaje na kontrłatach oraz łatach montażowych.

Aby mieć pewność, że prace dekarskie zostaną wykonane z troską o najmniejszy nawet detal, warto powierzyć je wyróżniającym się na rynku usługowym fachowcom. Z pewnością zaliczają się do nich pracownicy firmy Rafdach, którzy dzięki swojemu ogromnemu doświadczeniu każdorazowo gwarantują klientom rzetelność, profesjonalizm oraz terminowość. Specjaliści zadbają także o przygotowanie precyzyjnej wyceny, a także o szeroko zakrojone doradztwo techniczne.