Jeszcze kilka lat temu większość remontów wnętrz odbywała się w technologiach budowlanych opartych o prace mokre. Dzisiaj istnienie wiele innowacyjnych rozwiązań, które powinny zainteresować zarówno inwestorów indywidualnych, jak i biznesowych. Szczególnym przykładem jest sucha zabudowa gwarantująca szerokie możliwości projektowe. Czym ona jest i gdzie można ją z powodzeniem zastosować? Fachową wiedzą w tym zakresie dzielą się specjaliści z firmy remontowej CICHY z miejscowości Pisz.

Sucha zabudowa, czyli alternatywa dla muru i tynku

Technologia suchej zabudowy – jak sama nazwa wskazuje – wyeliminowała konieczność wykonywania przy remoncie dużej ilości prac mokrych. Możliwe jest to dzięki wykorzystaniu gotowych do montażu prefabrykatów, które mogą zastąpić nawet wewnętrzne konstrukcje murowane oraz roboty tynkarskie. Jak wyjaśnia bowiem jeden z fachowców firmy remontowej CICHY:

Systemu suchej zabudowy składają się na prefabrykowane płyty kartonowo gipsowe, które montowane są na specjalnie postawionych rusztach stalowych, aluminiowych bądź rzadziej drewnianych. Dodać przy tym warto, że tak stworzone powierzchnie gotowe są do dalszego wykańczania i to w dowolny sposób. Sucha zabudowa ceniona jest zatem przez wielu inwestorów indywidualnych, a także biznesowych.

Nawet kilkadziesiąt odmianach suchej zabudowy!

Systemy suchej zabudowy szczególnie cenione są za szerokie możliwości projektowe. Sposobów na ich wykorzystanie jest wiele, podobnie jak rodzajów płyt K-G oferowanych przez najlepszych producentów. Fachowcy z firmy remontowej CICHY w swojej pracy wykorzystują między innymi odmiany niepalne, hydrofobowe, wzmocnione włóknem szklanym, elastyczne, z wykończeniem tynkarskim oraz te z dodatkowym wygłuszeniem. Pyty K-G różnią się także wymiarami, grubością oraz rodzajem krawędzi. Bez trudu można je zatem wykorzystać do tworzenia między innymi:

  • ścian działowych,

  • okładzin ściennych,

  • sufitów podwieszanych,

  • kanałów instalacyjnych,

  • podłóg jastrychowych,

  • obudów skosów dachowych,

  • zabudowy wnęk i schodów,

  • zabudowy wanien i zestawów WC.

Sucha zabudowa w mieszkaniu, domu i biurowcu

Jeśli chodzi o zastosowanie technologii suchej zabudowy, firma remontowa CICHY oferuje prowadzenie remontów z użyciem płyt K-G zarówno w budynkach komercyjnych, biurowych, publicznych oraz gospodarczych, jak i w tych mieszkalnych. Gdzie najlepiej sprawdzają się jednak tego typu systemy?

Sucha zabudowa najczęściej wykorzystywana jest do remontu starszych domów jednorodzinnych, a także wybierana jest w przypadku adaptacji poddasza. Wielokrotnie stawiają na nią również właściciele biur, którzy dzięki takiej technologii zapewniają sobie błyskawiczne remontowanie przy obniżonych do minimum kosztach. Firma remontowa CICHY oferuje również zastosowanie suchej zabudowy przy inwestycjach wykańczania domów pod klucz – można ją nawet wykorzystać przy remoncie łazienki, kuchni, garażu, holu czy kotłowni!

Najważniejsze zalety suchej zabudowy

Sucha zabudowa to wiele korzyści dla wykonawcy oraz inwestora. Firmy remontowe cenią ją za zredukowanie ilości potrzebnych prac mokrych, a także ze szybki i nieskomplikowany montaż. Fachowcy od remontów wskazują również na czystość tej technologii, co podwyższa komfort prowadzenia prac.

Inwestorzy z pewnością docenią suchą zabudowę za wysokie parametry użytkowe, możliwość szybkiego odbioru inwestycji, a także za zoptymalizowane jej kosztów. Ponadto płyty K-G są lekkie, a to pozwala je zastosować tam, gdzie nie można narażać konstrukcji nośnych na obciążenie. Z suchą zabudową można zatem zaaranżować wnętrza designerskie w dowolnym stylu.