Więźba dachowa jest to drewniany szkielet dachu, przenoszący obciążenia z pokrycia dachowego na konstrukcję nośnych ścian budynku. Więźba dachowa to najpopularniejszy typ konstrukcji dachowej, która montowana jest w domach jednorodzinnych i wielorodzinnych. Pozwala ukształtować każdy projekt zadaszenia, a wygląd domu zależy przecież od kształtu dachu. Więźba dachowa jest produkowana tylko z wysuszonego drewna, najczęściej ze świerkowego czy sosnowego. Z drewna akacjowego lub dębowego wykonywane są natomiast twarde elementy.

Oferta tartaku.

Tartak to zakład, który okrągłe drewno przerabia na tarcicę, która z kolei jest przetwarzana na elementy drewniane. Tarcica jest wykorzystywana jako drewno konstrukcyjne oraz budowlane, czyli do budowy dachów i prac wykończeniowych. Jeśli potrzebujemy więźbę dachową lub inne materiały do budowy domu, wystarczy skontaktować się z firmą „Trak" Andrzej Siudak Bogdan Aksamit Grobla 148, w Drwinia. Poza wysokiej jakości drewnem budowlanym i więźbą dachową w ofercie jest tarcica liściasta i iglasta; suszenie drewna, impregnacja drewna, usługowe cięcie drewna oraz transport drewna.

Wykorzystanie drewna budowlanego.

Drewno budowlane ma zastosowanie w produkcji mebli i różnych dodatków przy wyposażaniu wnętrz. Branża budowlana wykorzystuje drewno jako: deski tarasowe i elewacyjne; parkiety, listwy przypodłogowe, okna, drzwi, schody, poręcze, elementy małej architektury ogrodowej itd. Drewno jest także materiałem konstrukcyjnym, ma więc bardzo dużo zastosowań. Surowiec jest naturalny i ekologiczny, a duże zainteresowanie budowlańców, bierze się stąd, że jest wytrzymały, lekki i łatwy w obróbce. Kochamy drewno, które w domu świetnie się prezentuje, jest zdrowe i ma naturalny zapach.

Meble z drewna.

Drewniane meble są piękne i zdrowe, ale niestety dość drogie. Jeśli jednak możemy sobie pozwolić na ich zakup, starczą na wiele lat. Meble drewniane są bardzo masywne. Wiele firm projektuje je na specjalne zamówienia, są wówczas niepowtarzalne. Drewno meblowe jest dostępne w wielu wybarwieniach. Meble z drewna doskonale się prezentują i tworzą odpowiedni klimat w pokoju, salonie czy kuchni. Musimy oczywiście kolor ścian dobrać do mebli, żeby zostały odpowiednio wyeksponowane. Na tle bieli meble zawsze będą miały swój urok. Jeśli zadbamy jeszcze o dodatki, to nasz dom, będzie przytulny, ciepły, wyjątkowy. Drewno nie lubi wilgoci i zmiany temperatur, więc warto wziąć to pod uwagę.