Jeżeli masz w planach budowę domu, czy też remont mieszkania z pewnością potrzebujesz sprawdzonej ekipy budowlanej. Podczas dokonywania wyboru odpowiednich fachowców trzeba zwrócić uwagę na kilka najważniejszych kwestii. Z tego artykułu dowiesz się o czym konkretnie należy pamiętać oraz jak wygląda oferta profesjonalnej firmy świadczącej usługi remontowo-budowlane.

Remont mieszkania wymaga sporych nakładów finansowych. Nic dziwnego, że chciałbyś, aby wykonany został przez fachowców. Zatrudniając laików w swojej dziedzinie narażasz się na możliwe usterki oraz ponoszenie dodatkowych kosztów w czasie prac. Warto zatem zwrócić szczególną uwagę na doświadczenie oraz opinie o  danej firmie. Ponadto musisz dokładnie przejrzeć umowę, zanim ją podpiszesz. Już nie raz firmy w swoich umowach miały pewnie haczyki, przez które rzeczywisty koszt remontu był dużo wyższy niż zakładana kwota.

Jakie usługi powinna świadczyć profesjonalna firma remontowo-budowlana?

  • profesjonalne wykańczanie wnętrz
  • malowanie, tynkowanie oraz tapetowanie ścian
  • remonty mieszkań od “początku do końca”
  • wykonywanie elewacji
  • ocieplenia budynków
  • drenaże
  • osuszanie budynków metodą iniekcji krystalicznej
  • ściany gipsowo-kartonowe
  • montaż stolarki drzwiowej i okiennej

Renomowana firma powinna posiadać wysokiej jakości sprzęt, gdyż im lepszy sprzęt, tym prace będą wykonane bardziej starannie. Wiele osób decyduje się, aby wybrać firmę z polecenia znajomych. Czasem jest to dobra decyzja, a czasem wręcz przeciwnie. Najlepszym rozwiązaniem jest wybór kilku firm, które cieszą się dobrymi opiniami, a następnie spotkanie się z ich przedstawicielami.  W czasie takiej rozmowy powinieneś poruszyć temat czasu potrzebnego firmie do wykonania pracy, a także kosztów poszczególnych robót. W większości przypadków istnieje możliwość otrzymania od firmy harmonogramu pracy wraz z kosztorysem. Jest to bardzo przydatne, gdyż w domu na spokojne możesz sobie przeanalizować oferty poszczególnych firm, a później podjąć decyzję.

Sprawdzenie poprzednich realizacji remontów

Remont oraz budowa należą do jednych z droższych inwestycji. Warto zatem przed dokonaniem wyboru ekipy obejrzeć ich prace. Podczas wizyty w mieszkaniach, czy też domach remontowanych przez daną firmę należy zwrócić uwagę na najdrobniejsze szczegóły. To po nich możesz stwierdzić, czy firma wykonuje swoją pracę należycie starannie.

Jak widzisz istnieje kilka kwestii, których nie możesz pominąć, zanim zdecydujesz się wybrać odpowiednią firmę remontowo-budowlaną. Warto poświęcić na to trochę czasu, a nie decydować się na ekipę z najbliższym terminem, ponosząc późniejsze dodatkowe koszty.