Przeciski hydrauliczne to bezwykopowa technologia układania sieci rurociągów, która sprawdza się podczas instalacji rur na głębokości powyżej 5 metrów oraz realizacji prac pod drogami samochodowymi. Sprawdźmy, co na temat tej metody mówią specjaliści z przedsiębiorstwa Trochim, i jakie są korzyści z jej zastosowania.

Przeciski hydrauliczne niesterowane i sterowane

Technologia bezwykopowa, polegająca na wciskaniu w grunt stalowych rur osłonowych przy użyciu siłowników hydraulicznych, może być stosowana zarówno na terenie piaszczystym, jak i gliniastym bądź skalnym. Układanie rur polega na przeciskaniu ich wzdłuż osi planowanego kierunku przy jednoczesnym urabianiu ziemi wiertłem. Warto przy tym zaznaczyć, że przeciski sterowane, wykonywane przez firmę Trochim, pozwalają uzyskać najwyższą precyzję działania. Niesterowane odpowiedniki charakteryzują się ograniczoną sterownością, przez co efekty końcowe bywają mniej satysfakcjonujące.

Przecisk hydrauliczny sterowany: zalety technologii

Bezwykopowe przewierty dają gwarancję bezkolizyjnej budowy krótkich odcinków instalacji wodnych, gazowych bądź przepustów dla kabli energetycznych. Specjaliści z firmy Trochim stosują przeciski wszędzie tam, gdzie nie ma możliwości użycia wiertnicy horyzontalnej. Największymi korzyściami płynącymi z wykorzystania tej metody są brak ingerencji w środowisko naturalne oraz możliwość realizacji prac przy ograniczonej ilości miejsca. Co więcej, technologia gwarantuje najwyższy poziom bezpieczeństwa oraz krótki czas wykonywania prac.