Trawersy zaliczane są do technologii transportu bliskiego, a uszczegóławiając do urządzeń dźwignicowych. Zwane są one inaczej belkami trawersowymi z kilkoma punktami podwieszenia, dzięki którym można podnosić i przenosić różnego typu konstrukcje zazwyczaj o dużym ciężarze oraz niestandardowej geometrii. Trawersy w trakcie transportu bliskiego pośredniczą bowiem między dźwignicą a ładunkiem, gwarantując niebywałą stabilność i bezpieczeństwo całego procesu. Dodać należy, że sprzęty te tworzone są dzisiaj w różnych odmianach, czego potwierdzeniem jest oferta firmy BestTap ze Starachowic. Przedsiębiorstwo to jest w stanie przygotować belki trawersowe według indywidualnych potrzeb inwestora.

Trawersy, czyli urządzenia przenoszące do zadań specjalnych

Jak tłumaczą specjaliści z firmy BestTap, która specjalizuje się w projektowaniu i tworzeniu żurawi, suwnic, wciągników oraz różnego typu konstrukcji stalowych, trawersy z ich oferty to specjalistyczne dźwigary do podnoszenia i przenoszenia niewymiarowych ładunków. Świetnie radzą sobie z wyrobami o złożonej geometrii oraz dużej masie, które ciężko jest utrzymać z wykorzystaniem urządzeń dźwigniowych wyposażonych w jeden hak ładunkowy. Jak to możliwe?

Sekretem trawersów jest ich wielopunktowe podparcie pozwalające utrzymać w poziomie nawet bardzo długie konstrukcje, przenosząc je w ruchu pionowym. Gwarantowana jest przy tym niebywała wręcz stabilność oraz wysokie bezpieczeństwo pracy. Inżynierowie BestTap zapewniają również, iż taka technologia służąca do transportu bliskiego w różnego typu halach i zakładach produkcyjnych, jest silnie zautomatyzowana.

Rodzaje trawersów dostępnych w ofercie firmy BestTap

Inżynierowie z firmy BestTap nie tylko skupiają się na tworzeniu trawersów zautomatyzowanych, ale także na ich konstrukcji idealnie dostosowanej do potrzeb danego zakładu przemysłowego czy hali magazynowej. Zlecenia realizowane są według koncepcji inwestorów lub na podstawie dostarczonych przez nich projektów. Proces projektowy urządzeń podnoszących może odbywać się też w ramach inżynierii odwrotnej, czyli badaniu konstrukcji ładunków, dla których ma zostać wytworzona idealnie pasująca belka trawersowa. W jakich rodzajach mogą one być wyprodukowane i dostarczone przez zespół BestTap?

Pracownia ze Starachowic oferuje wysokiej klasy trawersy belkowe, trawersy specjalne oraz trawersy przyssawkowe. Ich cechy przedstawiamy poniżej:

  1. Trawersy belkowe – ich konstrukcja bazuje na stalowej belce z wieloma punktami podwieszania ładunków. Rozmieszczane są one w konfiguracji idealnie dostosowanej do geometrii przenoszonego wyrobu oraz jego masy. Trawersy belkowe najczęściej zamawiane są w firmie BestTap w modelach o dwóch punktach zawieszenia, a także o zmiennym rozstawie wielu haków. Drugie rozwiązanie gwarantuje uniwersalne zastosowanie urządzeń dla różnych ładunków.
  2. Trawersy specjalne – wykonuje się je na specjalne zamówienie, ponieważ mają one służyć do transportu bliskiego ładunków o specyficznych wymiarach. Inżynierowie BestTap tworzą takie sprzęty do obsługi podkładów kolejowych, elementów konstrukcyjnych ze stali, rolek, kadzi, zbiorników czy blach wielkoformatowych. Wśród popularnych typów trawersów specjalnych wyróżnia się te rozporowe,  typu H, obrotowe, widłowe do palet, do wózków widłowych, a nawet do kontenerów.
  3. Trawersy przyssawkowe – to rewolucyjne urządzenia dźwignicowe, które pozwalają na przenoszenie różnych ładunków płaskich, w tym blach. Najbardziej zaawansowane trawersy przyssawkowe pozwalają nawet na manipulowanie szyb, pozycjonując je zarówno w pionie, jak i poziomie. Na ogół urządzenia takie wyposażone są dodatkowo w przeciwwagę oraz w próżniowy podnośnik.

Dlaczego warto zamawiać trawersy od firmy BestTap?

Firma BestTap może pochwalić się szeroką ofertą oraz realizacją niestandardowych projektów. Największą zaletą tej pracowni jest jednak jej elastyczne podejście do każdego inwestora oraz najwyższa jakość tworzonych urządzeń. Klienci liczyć mogą na pełne wsparcie techniczne i zaangażowanie na każdym etapie współpracy, a także na dostawę trawersów, ich montaż oraz instruktaż obsługi. Każde urządzenie opatrzone jest też dokumentacją techniczno-ruchową (DTR), zwaną potocznie paszportem maszyny. Te tworzone przez BestTap spełniają restrykcyjne normy PN-EN, DIN czy wymogi ISO.

Dodać warto, że zespół BestTap każdy sprzęt obejmuje gwarancją oraz konserwacjami. Liczyć można też na serwis czy modernizację. Firma ze Starachowic może bowiem pochwalić się uprawnieniami do wspomnianych do: modernizacji UD-12-107-P/1-21; napraw UD-12-107-N/1-21; oraz wytwarzania UD-12-107-E/1-21. Wszyscy zainteresowani mogą zaś kontaktować się z konsultantami o każdej porze dnia i nocy. Specjaliści BestTap są do dyspozycji 24h na dobę!