Remont czy budowa domu wiąże się z wywożeniem odpadów. Trzeba zamówić w firmie Kontenery Edward Pachocki pojemniki na gruz.  Wcześniej należy wiedzieć, jakie będą potrzebne, co zależy od rodzaju śmieci. Jest to ważne, ponieważ odkryte są wygodniejsze, ale przy opadach deszczu, zawartość namoknie i jest problem z ich wywiezieniem.  

Jakie kontenery zamawiać na gruz po remoncie czy budowie domu w firmie Edwarda Pachockiego?

Gruz może być umieszczany tylko w kontenerach do tego przeznaczonych. Dlatego po remoncie czy budowie domu, trzeba zamówić odpowiednie pojemniki, biorąc pod uwagę, ilości odpadów oraz ich gabaryty. Śmieci można usuwać na bieżąco, by nie zalegały na placu.  Firma Kontenery Edward Pachocki podstawi otwarte zbiorniki o dużej pojemności. O czym należy pamiętać przy ich eksploatacji? Jeśli przewidywane są opady deszczu prócz kontenerów należy wyposażyć się w specjalne plandeki z tworzyw sztucznych. Za wynajęcie i wywiezienie gruzu pobierana jest też opłata, dlatego trzeba przemyśleć jak często ma być wykonywany wywóz.

Czym jest gruz budowlany?

Gruz budowlany jest odpadem pozostałym po remoncie, rozbiórce oraz budowie domu. Zalicza się do niego: pustaki, cegły, ceramikę, dachówki, kamień. Nie można wywieźć na wysypisko śmieci czy wrzucić do zwykłych pojemników, bo grozi za to mandat. Trzeba zamówić kontenery i zlecić utylizację gruzu czy innych odpadów. W firmie Edwarda Pachockiego można zarezerwować z dostawą na podany adres również inne zbiorniki, jakie są w danym momencie potrzebne. Śmieci zaliczane do niebezpiecznych, muszą być odbierane przez firmę, która się zajmuje utylizacją.

Kiedy jeszcze przydają się kontenery?

Kontenery wraz z usługą wywozu przydają się nie tylko dla gruzu budowlanego. Firma Edwarda Pachockiego oferuje także:

  • wywóz drewna,

  • wywóz odpadów sezonowych: krzewy, trawa, gałęzie, śnieg itp.

  • wywóz odpadów sypkich: piach, żwir, ziemia, kruszywo itp.