Hale namiotowe to konstrukcje, które tworzy się z aluminiowych bądź stalowych szkieletów precyzyjne okrytych mocno naciągniętymi oraz szczelnymi plandekami. Zastosowanie takich obiektów w dużej mierze determinowane jest ich rozmiarami, a także estetyką wykończenia. Dla przykładu namioty typu Turek z oferty firmy TECH-PLAN chętnie wykorzystywane są przy różnych imprezach kulturalnych oraz tych o charakterze rodzinnym. Czym wyróżniają się zatem takie hale namiotowe?

Z czego zbudowany jest namiot typu Turek?

Hale namiotowe typu Turek, które oferuje firma TECH-PLAN spod Poznania, przede wszystkim wyróżniają się szpiczastym, stożkowatym zadaszeniem, które nawiązuje do tradycyjnych tureckich namiotów. Nawet przy niewielkiej powierzchni podstawy zdają się one przestronne i niewątpliwie rzucają się w oczy. Namioty typu Turek zachwycają bowiem swoją estetyką znacznie odbiegającą od standardowych hal namiotowych. Z czego produkowane są takie obiekty?

Fachowcy z firmy TECH-PLAN zdradzają, że namioty typu Turek wykonywane są z solidnych i łatwych w montażu szkieletów metalowych zabezpieczonych przed korozją. Są one bardzo lekkie, co uproszcza ich transport oraz rozłożenie. Poszyciem są zaś wysokiej klasy plandeki z polichlorku winylu o gęstym splocie oraz dużej gramaturze (na ogół powyżej 500 g/m2). W większości przypadków są one wykonane w jasnych barwach, ale nic nie stoi na przeszkodzie, by zastosować ciemne kolory czy nawet materiał przezroczysty. Specjaliści z firmy TECH-PLAN dodają, że na życzenie klientów są w stanie przygotować hale namiotowe typu Turek z obudowami z płyt warstwowych czy nawet z blachy. Ponadto taki namiot może być wyposażony w:

  • okna witrażowe,

  • fartuchy retencyjne (odprowadzają wodę z plandeki),

  • maskownice uszczelniające (skrywają elementy metalowe),

  • zwijane ściany,

  • wjazdy z zamkami,

  • otwory wentylacyjne ze zwijanymi okiennicami,

  • dekoracyjne falbany,

  • usztywnione podłoże (np. z suchego jastrychu, płyt warstwowych czy nawet z parkietu).

Gdzie można zastosować namiot typu Turek?

Hale namiotowe typu Turek wyróżniają się nie tylko designerskim wyglądem, lekką konstrukcją oraz wytrzymałością zapewnioną między innymi dzięki poszyciu z PVC. Tego typu namioty cechują się także uniwersalnym zastosowaniem oraz możliwością tworzenia w dużych i mniejszych rozmiarach. Najczęściej ich powierzchnia wynosi kilkanaście metrów kwadratowych, a hala może być posadowiona zarówno na trawniku, jak i na placu z asfaltu lub kostki brukowej. Tym samym namioty typu Turek doskonale sprawdzają się podczas organizacji różnego rodzaju imprez rodzinnych oraz kulturalnych. Jak zapewnia jeden z fachowców firmy TECH-PLAN:

Hale namiotowe typu Turek szczególnie polecamy wszystkich tym, którzy planują ich wykorzystanie lub wynajem przy różnych eventach. Doskonale sprawdzają się one jako stoiska podczas festynów i koncertów, a także jako zadaszone parkiety takich imprez jak urodziny, jubileusze, baby shower czy wesela. Coraz częściej tworzymy również na specjalne zamówienie hoteli i restauracji ekskluzywnie wykończone namioty typu Turek, które warto zastosować podczas wystawnych bankietów. Tym samym jesteśmy otwarci na współpracę zarówno z osobami indywidualnymi, jak i z inwestorami instytucjonalnymi.

Dlaczego warto zamówić namiot typu Turek od firmy TECH-PLAN?

Firma TECH-PLAN zawsze stawia na najwyższe jakościowo rozwiązania techniczne, pozwalając klientom na niemalże dowolne projektowanie wymarzonych hal namiotowych. Zawsze przygotowywane są one z wysokiej klasy materiałów PCV, a także z użyciem elementów metalowych odpornych na korozję, wilgoć czy promieniowanie UV. Klienci liczyć mogą także na krótki czas oczekiwania, dostawę namiotu oraz na instruktaż jego szybkiego montażu i późniejszego bezpiecznego przechowywania.

Jeśli chodzi o cenę, firma TECH-PLAN stara się proponować konkurencyjną ofertę, gwarantując nie tylko produkcję hal namiotowych typu Turek i innych, ale także zapewniając ich serwis. O szczegóły współpracy warto pytać podczas niezobowiązujących oraz bezpłatnych konsultacji!