Szkło to jeden z bardziej uniwersalnych materiałów wykończeniowych mieszkań. Jego laminowana wersja jest szczególnie wytrzymała i bezpieczna w użytkowaniu, dlatego daje dużo możliwości aranżacyjnych. Produkcją szkieł wysokiej jakości zajmuje się firma Glass Market z Warszawy. Dzięki rozbudowanemu parkowi maszynowemu pracownicy mogą wykonać różne rodzaje zdobionych przeszkleń, które uświetnią każde pomieszczenie.

Właściwości szkła laminowanego

To jeden z popularniejszych materiałów wykorzystywanych do urządzania zarówno nowoczesnych, jak i klasycznych wnętrz. Jest uznawane za bezpieczne szyby. Wszystko za sprawą sposobu wykonania. Składa się z kilku warstw klejonych za pomocą folii bądź żywicy. Dzięki temu w razie rozbicia odłamki są przytrzymywane przez wymienione produkty i nie grożą skaleczeniem domowników. Zabieg laminowania przeprowadzany przez doświadczonych pracowników hurtowni szklarskiej Glass Market umożliwia umieszczenie pomiędzy kolejnymi powłokami dowolnej grafiki lub elementów ozdobnych wybranych przez klientów. Ponadto stosowana technika sprawia, że produkt staje się zdecydowanie bardziej wytrzymały na uszkodzenia mechaniczne, lepiej izoluje hałasy i stanowi skuteczniejszą ochronę antywłamaniową.

Możliwości dekoracyjne

W ofercie Glass Market zainteresowane osoby odnajdą wiele rodzajów szkła laminowanego, które za pomocą różnych obróbek mechanicznych uzyskują niepowtarzalne elementy ozdobne. Dzięki temu można otrzymać oryginalny, a jednocześnie funkcjonalny dodatek do wykończenia wnętrza. Z tego typu produktów można wymienić, chociażby szkło matowe, które optycznie powiększa pomieszczenie, ale jednocześnie ukrywa to, co znajduje się po drugiej stronie szyby. Z kolei różnego rodzaju ornamenty wzbogacą wygląd przeszkleń zastosowanych na przykład w drzwiach szaf. Ponadto duże doświadczenie firmy w branży szklarskiej pozwala na stworzenie estetycznych szkieł lakierowanych o odmiennych barwach. Taki dodatek ożywi każde wnętrze.

Zastosowanie szkła laminowanego

Tak naprawdę ograniczeniem jest wyłącznie zmysł estetyczny osoby aranżującej pomieszczenie. Najpopularniejszym miejscem, w którym stosuje się szkło laminowane, jest kuchnia. Naścienne panele doskonale zabezpieczą pionową powierzchnię przed skraplającą się parą wodną oraz tłuszczem. Brak fug ułatwia utrzymanie ich w czystości, a także zapobiega rozwojowi grzybów oraz pleśni w szczelinach pomiędzy kafelkami. Płytki można także skutecznie zastąpić szkłem hartowanym w łazience. Ponadto wysokiej jakości przeszklenia produkcji Glass Market idealnie nadają się do kabin prysznicowych, ułatwiając jej czyszczenie.