Rozważasz ułożenie papy termozgrzewalnej? Zastanawiasz się, czy zlecić realizację usługi firmie zewnętrznej, czy też wykonać prace samodzielnie? Specjalista z zakładu dekarskiego Marka Mazura przybliży nam metody układania papy oraz przedstawi trudności, z którymi wiąże się wykonywanie czynności na znacznych wysokościach. Sprawdźmy, dlaczego warto powierzyć prace dekarskie wykwalifikowanym rzemieślnikom.

Usługi dekarskie Marka Mazura – jak układać papę termozgrzewalną?

Położenie papy termozgrzewalnej to wieloetapowy proces, który wymaga użycia specjalistycznych narzędzi. Jak wskazuje dekarz z firmy Marka Mazura, oprócz noża do cięcia papy, szpachelki i rolki dociskowej, Wykonawca powinien zaopatrzyć się w butlę gazową propan-butan, palnik gazowy z wężem i reduktorem, oraz przyrząd, który umożliwi w prowadzeniu zgrzewanej rolki. Przed położeniem papy należy dodatkowo sprawdzić stan dachu oraz rozważyć sposób odprowadzania wody. Co więcej, należy zachować właściwy spadek dachu (min. 2%). Osoba, która nie ma doświadczenia w pracach dekarskich, może nie zauważyć ubytków na dachu, co w konsekwencji przyczyni się do szybszej degradacji połaci. Korzystając z usług specjalistów, możesz mieć pewność, że dach zostanie odpowiednio przygotowany do położenia papy, a wszystkie usterki – naprawione.

Układanie papy termozgrzewalnej – jak wygląda w praktyce?

Przed przystąpieniem do pracy należy rozłożyć rolki i odczekać chwilę, aż papa się wyprostuje. W międzyczasie można sprawdzić podłoże, osadzić drewniane dyble oraz rozpocząć wstępną obróbkę kominów papą podkładową. W kolejnym etapie dekarz z firmy Marka Mazura rozkłada rolę papy w miejscu zgrzewania, sprawdzając jednocześnie jej dopasowanie do powierzchni dachu. Jeżeli wymiary odpowiadają konstrukcji, dekarz zwija rolkę do polowy, zgrzewa, a następnie przechodzi do drugiej części. Cały proces zgrzewania polega na tym, aby nagrzać palnikiem podłożę i wewnętrzną część papy do momentu aż zaczną się stapiać.