Najważniejszą cechą hal stalowych, wykorzystywanych do magazynowania jest to, że są one mobilne. W praktyce oznacza to, że każdą tego typu halę możemy przenieść i postawić w innym miejscu. Demontaż hali wykonywany przez firmę Nicostal odbywa się bez uszczerbku na wykorzystanych materiałach czy komponentach. W związku z tym przedsiębiorca ma ogromną swobodę i pole do manewru, a co za tym idzie, bez problemu może przenieść swoją halę wraz z własnym zapleczem magazynowym w inną lokalizację. Sprawdź, co jeszcze warto wiedzieć o demontażu hali magazynowej.

Demontaż hali magazynowej

Demontaż danego obiektu odbywa się wówczas, gdy okres użytkowania hali magazynowej dobiega końca, lub jej właściciel decyduje się na jej przeniesienie w inne miejsce. Demontaż musi odbywać się z ostrożnością i precyzją, co umożliwi złożenie konstrukcji w taki sposób, aby jej ponowne rozłożenie było możliwie szybkie i sprawne. Rozpoczynając pracę demontażu hali magazynowej, w pierwszej kolejności zdejmuje się plandekę. Do kolejnych etapów tego procesu zalicza się demontaż stężeń dachowych oraz większości płatwi. Następnie domontuje się pozostałe płatwie, a zdemontowane ściany nośne układa się na ziemi.

Demontaż hali - co wchodzi w jego skład?

Mówiąc o demontażu hali, mamy na myśli rozbiórkę całej konstrukcji, w tym zdjęcie plandek oraz wszelkich prac porządkowych na terenie danego obiektu. Poszczególne składowe układa się z według ustalonego porządku, co jak już wspomniano, pozwala na precyzyjne ponowne postawienie hali. Usługi demontażu obejmują również logistyczne zaplecze, które mieści elementy wykonanego procesu oraz ewentualny transport hali w nowe miejsce.

Kto powinien przeprowadzić demontaż hali magazynowej?

Zaleca się, aby prace związane z rozbiórką hali magazynowej były świadczone przez tę samą firmę, która zajmowała się montażem obiektu. Przykładem przedsiębiorstwa, świadczącego usługi w tym zakresie, jest doświadczona firma z Nicostal z Krakowa. Jest to świetne rozwiązanie, głównie z tego powodu, że pracownicy lepiej znają konstrukcję hali. Wówczas jej złożenie z pewnością przebiegnie sprawnie i pomyślnie. Jednak wiedza i doświadczenie specjalistów to nie wszystko. Do prac demontażowych wykorzystuje się odpowiedni sprzęt, czyli między innymi dźwigi, podnośniki czy rusztowania. Dodatkowo pracownicy muszą mieć specjalną odzież ochronną i sprzęt BHP.

Czym jeszcze zajmuje się firma Nicostal?

Firma Nicostal działa na rynku usług związanych z recyklingiem i utylizacją odpadów przemysłowych. Specjalizuje się w skupie różnych rodzajów złomu, takich jak złom stalowy, metale kolorowe, kable czy akumulatory. Dodatkowo firma oferuje usługi transportu złomu, co ułatwia klientom przekazanie odpadów do dalszej obróbki. W swojej ofercie firmy Nicostal posiada również usługi związane z rozbiórkami i demontażami, co pozwala na kompleksowe podejście do zagadnień związanych z utylizacją materiałów.