Firma Paw-Bud to ekspert w dziedzinie termoizolacji poddasza, oferując szeroki wybór materiałów i technologii docieplania. Podczas budowy domu jednorodzinnego, ważne jest, aby zadbać o wiele różnych kwestii, w tym przede wszystkim o odpowiednią termoizolację poddasza. Na rynku asortymentowym dostępnych jest wiele różnorodnych opcji, jednak wełna mineralna wciąż cieszy się największym zainteresowaniem ze strony klientów.

Jakie są największe zalety wełny mineralnej?

Czynnikiem bezpośrednio decydującym o tym, z jak dobrym produktem izolacyjnym ma się do czynienia, jest tzw. współczynnik przenikania ciepła – nazywany również współczynnikiem oporu cieplnego. Im niższa jego wartość, tym lepiej świadczy to o konkretnym wyrobie. Co do zasady – izolacyjność cieplna wełny mineralnej waha się od 0,045 do 0,032 W/(m*K). Wynik ten można uznać za bardzo dobry, choć jednocześnie warto wiedzieć o tym, że w tej kategorii nieco lepiej wypada spieniony polistyren.

Jak jednak podkreślają doświadczeni wykonawcy z firmy Paw-Bud – różnice nie są na tyle duże, aby uznać je za znaczące. Wyjątkowe właściwości wełny lepiej widać jednak na innych płaszczyznach. Materiał ten jak żaden inny doskonale tłumi pochodzące z zewnątrz dźwięki. Ma też dobre parametry w zakresie odporności na działanie ognia, co akurat na poddaszach użytkowych, których konstrukcja wykonana jest z drewna, ma niebagatelne znaczenie. Co jeszcze trzeba wiedzieć?

Dlaczego docieplenie poddasza jest tak istotne?

Aby udzielić odpowiedzi na tak postawione pytanie, trzeba skupić się na pewnym zjawisku fizycznym. Chodzi oczywiście o to, że wykorzystywane do ogrzania przestrzeni użytkowej ciepłe powietrze jest lżejsze od zimnego, a co za tym idzie – unosi się ku górze budynku. Dlatego to właśnie na poddaszu istnieje konieczność stworzenia szczelnej bariery, która znacząco zredukuje proces uwalniania się energii na zewnątrz.

Jak słusznie zaznaczają fachowcy z firmy Paw-Bud – wykonana z dobrej jakości wełny mineralnej i położona zgodnie z wyznacznikami sztuki budowlanej izolacja poddasza – w dłuższej perspektywie pozwala odczuwalnie obniżyć rachunki za ogrzewanie. Co więcej – za zakupem wełny przemawia również doskonały stosunek ceny do jakości. Ze względu wysoką wagę metra kwadratowego nie jest to jednak materiał łatwy w montażu. Dlatego też jego instalację z pewnością należy powierzyć doświadczonym specjalistom. Jedynie wtedy zyska się absolutną pewność, że izolacja spełni powierzoną jej funkcję.