Balkony oraz tarasy to elementy konstrukcyjne, które zawsze wystają poza obrys budynku. Z tego właśnie powodu w sposób szczególny narażone są na oddziaływanie niesprzyjających warunków atmosferycznych – w tym przede wszystkim wilgoci. W dłuższej perspektywie zalegająca lub ściekająca woda może spowodować spore zniszczenia. Dlatego też pojawia się konieczność wykorzystania skutecznych zabezpieczeń. Z jakimi zatem informacjami na ten temat warto się zapoznać?

Co wybrać do hydroizolacji balkonów i tarasów?

Obecnie klienci, którzy poszukują różnego rodzaju materiałów hydroizolacyjnych, z pewnością nie mogą narzekać na brak ciekawych propozycji. Jak jednak słusznie zaznaczają doświadczeni specjaliści z firmy Hydroblock – do wykonania niezawodnej izolacji, zarówno obiektów nowych jak i  już istniejących, niezbędne staje się zastosowanie nowoczesnych produktów wyróżniających się wysoką jakością. O czym konkretnie mowa? Biorąc pod uwagę kwestie techniczne, do ochrony balkonów i tarasów przed wodą najlepiej wykorzystać hydroizolacje elastyczne wzbogacone polimerami.

Gwarantują one szczelność, są odporne na mróz, starzenie się i niekorzystne czynniki atmosferyczne. Co równie istotne – dobierając materiały i systemy do izolacji balkonów lub tarasów, trzeba pamiętać o sposobach zabezpieczania obróbek blacharskich przed korozją. Metalowe części należy chronić przed kontaktem z polimerami i cementem, gdyż ewentualne zbagatelizowanie tej czynności, będzie skutkowało szybkim pojawieniem się ognisk korozji.

Hydroizolacja balkonów i tarasów – o czym warto pamiętać?

Odpowiednie zabezpieczenie tarasu lub balkonu przed długotrwałym oddziaływaniem wilgoci jest niezwykle ważne. Aby zatem nie narażać się na zupełnie niepotrzebne komplikacje, warto pamiętać o kilku najważniejszych zasadach. Po pierwsze – balkony i tarasy różnią się od siebie zazwyczaj wielkością i kształtem, co oczywiście wpływa na sposób wykonania izolacji i dobór odpowiednich produktów. Istnieją jednak uniwersalne wytyczne, dotyczące sposobu przeprowadzania prac budowlanych. Optymalną hydroizolacją balkonu w układzie zespolonym jest wykonanie tzw. uszczelnienia podpłytkowego – na płycie konstrukcyjnej z odpowiednim spadkiem, który umożliwi swobodny spływ wody z pokrytej okładziną powierzchni.

Wszystkie newralgiczne strefy takie jak m.in. narożniki czy miejsca montażu obróbek blacharskich wymagają uszczelnienia, które uniemożliwi przedostawanie się wody do warstwy konstrukcyjnej. Jako że stopień skomplikowania prac jest naprawdę wysoki, realizację zadania należy powierzyć doświadczonym fachowcom. Poszukując kompleksowego wsparcia w tym zakresie, warto zwrócić uwagę na propozycję przygotowaną przez firmę Hydroblock. To właśnie tutaj wszyscy zainteresowani mogą liczyć zarówno na atrakcyjne ceny, jak i indywidualne podejście do każdego zlecenia.