Pompa ciepła pozwala ogrzać każdy budynek i wodę użytkową, w sposób oszczędny i ekologiczny. Urządzenie montowane przez firmę Centralgaz ciepło pobiera z powietrza, wody i z ziemi, inaczej mówiąc, z naturalnych źródeł. Jest ekonomicznym rozwiązaniem, ponieważ nie wykorzystuje żadnego innego paliwa.

Dlaczego pompa ciepła cieszy się dużym zainteresowaniem w Polsce?

Ogrzewanie budynku i wody użytkowej jest podstawą egzystencji. W obecnej dobie rachunki pochłaniają sporą część budżetu domowego, więc każdy poszukuje oszczędności.  Jednym z rozwiązań jest pompa ciepła, która pobiera energię ze źródeł naturalnych. Dużą zaletą urządzenia montowanego przez firmę Centralgaz jest ochrona środowiska, ponieważ pozwala uwolnić planetę od smogu. Nie ma też problemu z sadzą w kominie i popiołem, co jest bezpieczne dla zdrowia domowników. Kolejnym plusem jest wygoda. System grzewczy działa bezobsługowo i w pełni automatycznie, ale dość głośno, więc trzeba wybrać odpowiednie miejsce instalacji.

Gdzie firma Centralgaz montuje pompę ciepła?

Przed montażem trzeba przemyśleć miejsce, w którym urządzenie będzie mogło swobodnie pracować, bez zakłócania ciszy. Dobrze jest ulokować jak najdalej od salonu, sypialni, kuchni, ponieważ hałas może przeszkadzać. System wydaje regularny dźwięk, niezbyt głośny, ale dość drażniący, co jest dyskomfortem. Pompa ciepła powinna być zainstalowana przez firmę Centralgaz w pomieszczeniu łatwo dostępnym, jak np. w garażu lub piwnicy, ponieważ wymaga serwisowania. Można też umiejscowić ją na zewnątrz budynku, co jest zupełnie bezpieczne. Dobrze jest skorzystać z rady fachowców.