Wdrożenie zasad BHP to nie tylko ochrona pracowników, ale również bezpieczeństwo pracodawcy. Jeśli nie dopilnujesz, aby w twoim przedsiębiorstwie wszyscy pracownicy zostali przeszkoleni w zakresie BHP – poniesiesz odpowiedzialność za ewentualne wypadki. W jaki sposób wdrożyć BHP w swojej firmie i czy szkolenie całkowicie zwalnia pracodawcę z odpowiedzialności? Poznaj usługi firmy POŻ.COM Łukasz Frątczak z Radłowa!

Jak wdrożyć BHP?

Wiele osób nie zdaje sobie sprawy z tego, jak ważne jest wdrożenie zasad BHP. Tak naprawdę obowiązują one w każdym przedsiębiorstwie, nawet w przypadku jednoosobowej działalności gospodarczej. Jednakże im więcej osób zatrudniasz – tym większe ryzyko wypadku. Szczególnie w przypadku trudniejszych prac fizycznych, kiedy pracownicy mają kontakt z niebezpiecznymi substancjami lub maszynami. Na czym polega wdrożenie BHP? Przede wszystkim musisz zadbać o to, aby środowisko pracy było pod kontrolą i nie stwarzało niespodziewanego zagrożenia. Dopiero w drugiej kolejności przyjdzie czas na dalsze procedury, takie jak ustalenie regulaminów BHP i zorganizowanie szkoleń dla pracowników.

Kto ponosi odpowiedzialność za wypadki?

Dlaczego brak BHP jest taki niebezpieczny? Ze strony pracowników dotyczy to przede wszystkim zagrożenia zdrowia, a nawet życia. Śmiertelne wypadki przy pracy nie należą do rzadkości i czasami mają miejsce nawet w przypadku z pozoru bezpiecznej pracy. Jak zostało już wcześniej wspomniane, wdrożenie BHP jest równie ważne – jeśli nie ważniejsze – także w przypadku pracodawcy. Po pierwsze, wszelkiego rodzaju błędy mogą doprowadzić do uszkodzenia kosztownego wyposażenia, co wiąże się z wysokimi stratami finansowymi. Po drugie, jeśli zdarzy się wypadek, a pracodawca nie zadbał o odpowiednie wdrożenie zasad BHP – to właśnie on poniesie odpowiedzialność. Doświadczeni przedsiębiorcy doskonale wiedzą, jak ważne jest BHP i pilnują, aby wszystkie czynności były przeprowadzane systematycznie. Jeśli jesteś początkującym przedsiębiorcą, skorzystaj z pomocy profesjonalistów. To samo dotyczy również zabezpieczeń i regulaminów przeciwpożarowych.

Czym jest outsourcing BHP?

Usługę tę oferuje firma POŻ.COM Łukasz Frątczak. Polega ona przede wszystkim na długotrwałej obsłudze zakładu pracy. Kompleksowe usługi i stała współpraca to nie tylko bezpieczeństwo oraz efektywność działania, ale również obniżenie kosztów działań związanych z zasadami Bezpieczeństwa i Higieny Pracy. Warto zdecydować się na usługę, która łączy w sobie tak wiele zalet. Profesjonalna firma pomoże ci w odpowiednim wdrożeniu zasad BHP w twoim przedsiębiorstwie.

Jakie usługi świadczy firma POŻ.COM Łukasz Frątczak?

Firma Łukasza Frątczaka specjalizuje się w zakresie ochrony przeciwpożarowej i zasad BHP. Wykwalifikowani pracownicy zajmą się sporządzeniem niezbędnej dokumentacji związanej z zasadami oraz ogólnym postępowaniem w przypadku pożaru i nie tylko. Firma zapewnia szkolenia PPOŻ oraz BHP zarówno teoretyczne, jak i praktyczne. Ponadto oferuje przeglądy i serwis gaśnic, oznakowanie budynków i terenów otwartych, a także pomiary, przeglądy oraz montaż systemów oddymiania i sygnalizacji pożaru. Zapewnia stałą współpracę i wsparcie, a w razie wątpliwości kompleksowe konsultacje. Zachęcamy do skorzystania z usług!