Beton to jeden z najczęściej wykorzystywanych materiałów w branży budowlanej. Popularność materiału zapewne ma związek z jego właściwościami konstrukcyjnymi oraz trwałością. Z betonu tworzy się między innymi schody w obiektach mieszkalnych. Takie konstrukcje są trwalsze od drewnianych, a do tego są ognioodporne. Chcąc zwiększyć ich walory estetyczne, można je wykończyć np. drewnem. Dlaczego schody betonowe, np. firmy Schody Szczecin, to dobry wybór?

Betonowe schody to gwarancja bezpieczeństwa

Niewątpliwą zaletą schodów betonowych jest ich trwałość, a także gwarancja bezpieczeństwa. Chcąc mieć w swoim domu taką konstrukcję, musimy to uwzględnić już na etapie projektowania budynku, ponieważ niemożliwe jest ich dostawienie w późniejszym czasie. Takie schody są uważane za jedne z najbezpieczniejszych, ponieważ charakteryzują nieskomplikowaną budową i trwałością. Tego typu elementy są odporne na mechaniczne uszkodzenia, a co więcej, niestraszne im działanie ognia. Zatem można je uznać jako zabezpieczenie w przypadku pożaru.

Schody betonowe zazwyczaj nie są lubiane przez osoby ceniące sobie przede wszystkim estetykę, jednakże obecnie istnieje możliwość ich rozmaitego wykończenia. Często stosuje się między innymi schody na beton. To oznacza, że betonowe schody wykańczane są innymi materiałami. Wybór zazwyczaj pada na drewno, które nadaje wnętrzu ciekawych walorów estetycznych. Dzięki temu połączeniu możemy cieszyć się właściwościami schodów betonowych i wyglądem wersji drewnianych.

Jak drewniane wykończenie schodów betonowych wpływa na ich wygląd?

Beton z wyglądu jest surowym materiałem, który nie ma wielu walorów estetycznych. Aby wydobyć urok takich konstrukcji, konieczne jest ich odpowiednie wykończenie. Jak zostało wcześniej wspomniane, schody betonowe często obkłada się drewnem. Taka okładzina na schody nadaje im uroku, a jednocześnie sprawia, że wyglądem przypominają klasyczne drewniane wersje. Drewniane schody na beton, których wykonanie oferuje między innymi firma Schody Szczecin Tomasz Tomaszewicz, nadadzą również lekkości całej konstrukcji. Taki wariant sprawdzi się np. we wnętrzach, gdzie jest drewniana podłoga. Poza tym są to wykończenia chętnie stosowane w pomieszczeniach zaaranżowanych klasycznie.

Czy drewniane schody na beton wymagają balustrady?

Wewnętrzne schody zwykle wymagają zamontowania odpowiedniego zabezpieczenia. Najczęściej w tym celu stosuje się balustrady. Balustrada jest elementem nie tylko chroniącym użytkowników przed upadkiem ze schodów, lecz jest również ciekawą dekoracją. Stanowi dopełnienie schodów oraz pozostałych aranżacji pomieszczenia. Balustrady powinniśmy wybierać tak, aby pasowały do wykończenia schodów betonowych. Jeżeli postawiliśmy na drewniane okładziny, warto też wybrać drewnianą balustradę.

Firma Schody Szczecin, zajmująca się sprzedażą i montażem schodów, istnieje od roku 2007. Od chwili rozpoczęcia działalności do dziś wykonała już około 1000 kompletów swoich konstrukcji. Schody te nie tylko są dostarczane do klientów w Polsce, ale także do Niemiec, Danii i Norwegii. W ofercie przedsiębiorstwa znajdują się nieograniczone możliwości wykonania schodów w zakresie konfiguracji oraz użytych materiałów takich jak drewno, metal czy szkło. Do wyboru są wersje spółkowe, dywanowe, policzkowe, spiralne czy też modułowe.