Do zadań balustrady balkonowej lub tarasowej należy gwarancja bezpieczeństwa osób. Jej dodatkowym atutem może być ozdoba balkonu, np. za pomocą zawieszonych skrzynek z kwiatami. Jednym z wariantów jest balustrada ze stali nierdzewnej. Produkty ze stali mają bardzo estetyczny wygląd. Stal nierdzewna posiada w swym składzie chrom. Dzięki takiemu połączeniu jest ona odporna na korozję. Dlatego możemy być pewni, że nasza balustrada będzie wolna rdzawych plam. Sprawdź, co oferuje Zakład Usług Ślusarskich Stalkon z Bibic!

Stal nierdzewna – dlaczego warto posiadać wykonane z niej produkty?

Kiedy decydujemy się na stal, możemy być jej pewni, spokojni przez wiele lat. Ponadto ów inwestycja znacząco podwyższa wartość nieruchomości. Oprócz odporności na korozję stal nierdzewna pozostaje obojętna na działanie wielu roztworów. Jej właściwości są wykorzystywane w niejednej dziedzinie przemysłu, a w szczególności w budownictwie, np. do produkcji balustrad.

Zanim wybierzemy balustradę, warto zwrócić uwagę na rodzaj stali nierdzewnej kwasoodpornej. Umożliwia ona zabezpieczenie przed negatywnym działaniem kwasów, które często występują w opadach atmosferycznych albo w miejscach szczególnie narażonych na duże stężenie spalin mających w swym składzie dwutlenek siarki. 

Powierzchnia balustrady powinna być właściwie zabezpieczona, a w przeciwnym razie mogą wystąpić na niej bardzo trudne do usunięcia plamy. Są to jednak na szczęście przypadki niezwykle rzadko spotykane.

Estetyka balustrady ze stali nierdzewnej

Jedną z głównych zalet balustrady ze stali nierdzewnej jest również estetyczny wygląd wykonania, dzięki któremu możemy ją dopasować praktycznie do każdego wystroju wnętrza oraz do elewacji

Szczególnie wyjątkowo balustrada ze stali nierdzewnej prezentuje się wraz z nowoczesnymi aranżacjami, ponieważ posiada ona charakterystyczny lśniący połysk. Dobre połączenie stworzy także z kamieniem, cegłą, szkłem, drewnem. Występują również różnorodne formy wykończenia stali, do których zaliczamy m.in. polerowanie, piaskowanie, szlifowanie. Dodatkowo jest ona niezwykle odporna na spore obciążenia oraz wysoką temperaturę.

Konstrukcja ze stali nierdzewnej nie musi posiadać prostej formy, ponieważ istnieje możliwość nadania jej indywidualnego kształtu i zdobienia określonymi elementami. Balustrady ze stali nierdzewnej nie muszą być dodatkowo zakonserwowane, a przy tym są trwałe i bardzo łatwo utrzymać je w czystości. 

Gdzie możemy zamówić balustradę wykonaną ze stali nierdzewnej? Świetnym wyborem będzie kontakt z Zakładem Usług Ślusarskich Stalkon! Co oferuje?

Oferta Zakładu Usług Ślusarskich Stalkon

Zakład Usług Ślusarskich Stalkon to firma zajmująca się szerokim zakresem usług z zakresu obróbki metalu. Ich oferta obejmuje między innymi produkcję balustrad balkonowych i schodowych, a także bram, poręczy czy ogrodzeń. Mogą również wykonać nietypowe zlecenia oraz zajmować się renowacją konstrukcji stalowych. W ofercie Stalkon znajdują się również usługi ślusarki artystycznej oraz roboty spawalnicze. Oprócz standardowych usług Zakład Usług Ślusarskich Stalkon oferuje swoim klientom szeroką gamę prac remontowych. Specjalizują się w obróbce skrawaniem takiej jak toczenie czy frezowanie, ale także w obróbce plastycznej blach czy rur.