Dach jest niezwykle ważnym elementem budynku, dlatego musi być wytrzymały, trwały i stabilny. Podstawą konstrukcji jest więźba, której zadaniem jest utrzymanie materiałów pokryciowych, okien połaciowych i komina. Zakład tartaczny wykonuje ją z odpowiedniego gatunku drewna. Materiał wybierajmy bezpośrednio u producenta, by mieć 100% gwarancję najwyższej jakości produktu.

Co to jest więźba dachowa?

Więźba dachowa jest niezwykle ważnym elementem konstrukcyjnym zadaszenia budynku. Od jej wytrzymałości i solidności zależy trwałość poszycia. Musi być wykonana z wyselekcjonowanego świerkowego lub sosnowego drewna. Natomiast twarde elementy przygotowywane są z twardego akacjowego lub dębowego surowca. Jest więc bardzo ważne, by wybrać właściwy i doskonałej jakości, by uniknąć rozbiórki i ponownego montażu więźby dachowej wraz z pokryciem. Tylko dzięki surowcowi wysokiej jakości mamy pewność, że konstrukcja utrzyma obciążenia i będzie stabilna. Właściwy proces produkcyjny oraz suszenie zapewnia odporność na pękanie, wypaczenie, insekty, grzyby, pleśń i siniznę.

Przedsiębiorstwo Art-Bud z siedzibą w Warszawie, zajmuje się sprzedażą drewna oraz artykułów drewnianych. oferują wysokiej jakości drewno, pozyskiwane ze sprawdzonych źródeł. Firma zapewnia atrakcyjne ceny i transport zakupionych produktów w przystępnej cenie. W ofercie znajdują się deski szalunkowe, elewacyjne i tarasowe, drewno konstrukcyjne, podłogowe oraz budowlane. Ponadto Art-Bud sprzedaje wiązary dachowe, szalówkę, stemple i tarcicę budowlaną, a także specjalistyczne elementy jak krokwie, legary i kantówki. W asortymencie znaleźć można również podbitkę, obiciówkę, łaty drewniane i kontrłaty, sklejkę oraz płyty szalunkowe, OSB i belki drewniane.

Dlaczego ważny jest montaż więźby dachowej?

Każdy dach wymaga zaprojektowania. Od tego zależy później montaż zadaszenia. Nie lekceważmy tej kwestii, bo chodzi o nasze bezpieczeństwo i trwałość konstrukcji. Zamówienie więźby dachowej składamy dopiero po wykonaniu dokładnych obliczeń, takich jak: kąt nachylenia, podparcia struktury, klimat panujący w naszym regionie oraz materiały budowlane użyte do wykonania ocieplenia, oraz pokrycia. Niektóre elementy konstrukcji wymagają stosowanie twardego surowca, np. dębu, żeby więźba dachowa była wytrzymała, szczególne w terenie górzystym. Usługę zlećmy tylko i wyłącznie fachowcom z dużą wiedzą i kilkuletnim doświadczeniem. W przypadku błędów czy niedbalstwa zadaszenie nie utrzyma materiałów budowlanych i dojdzie do zapadnięcia więźby dachowej.