Montaż zbiorników LPG umożliwia korzystania z gazu mimo braku podłączenia do sieci. Po instalacji uruchomieniu fachowiec sprawdzi, czy działa poprawnie i można zacząć z niej korzystać. Firma zajmująca się projektem i montażem doradzi też w zakresie dostawcy paliwa oraz jego rodzaju. Na takie usługi można liczyć od firmy Gasconcept Kurpińscy.

Rodzaje zbiorników na gaz płynny

Zbiorniki LPG, w których magazynuje się skroploną mieszaninę gazu propan-butan powinny być niezawodnej jakości. By uzyskać taką pewność, te naczynia ciśnieniowe są spawane ze stali oraz podlegają bezwzględnie procedurom Urzędu Dozoru Technicznego. Szczelność i bezpieczeństwo solidnego zbiornika gwarantuje również jego armatura:

  • zamykająca;

  • zabezpieczająca;

  • wskazująca.

Naczynia na gaz występują w różnych odmianach. Do wyboru mamy podziemne i naziemne o różnych objętościach, dostosowanych do potrzeb grzewczych budynku. Mogą więc to być 500 lub 100 litrowe pojemniki, które można grupować po kilka sztuk, by ilość gazu była odpowiednia do danych wymagań obiektu. Przed postawieniem zbiornika koło domu musi zostać wykonany projekt, na podstawie którego będzie montowany pojemnik. Po zainstalowaniu naczynia fachowiec sprawdzi, czy działa poprawnie. Potem wystarczy kontrola raz na jakiś czas.

Instalacja gazowa ze zbiorników, taka jak przypadku sieciowej musi być okresowo poddana przeglądowi

 – mówi pracownik firmy Gasconcept Kurpińscy.

Zbiornik LPG koło domu zalety

Jeśli chcemy mieć gazowe ogrzewanie domu, a nie mamy możliwości podłączenia się do sieci, to montaż zbiorników LPG jest rozwiązaniem tego problemu. Naczynia mogą też służyć jako zasilanie stacjonarne budynków usługowo-produkcyjnych. Cały system jest praktycznie bezobsługowy i nie wymaga składowania paliwa. Sam montaż jest szybki oraz dalsza eksploatacja pełni bezpieczna. Dobrym rozwiązaniem jest zaopatrzenie naczyń w odparowywacze, które wymuszają szybszą migrację gazu. Daje to pewność, że nawet duża instalacja przemysłowa zasilania tym paliwem będzie funkcjonować prawidłowo.