Decydując się na budowę domu, szukamy solidnych materiałów konstrukcyjnych. Drewno to jeden z surowców niezbędnych na budowie – wykonuje się z niego więźbę dachową, profile, dźwigary oraz inne elementy konstrukcyjne, które są poddawane naprężeniom i powinny utrzymać ciężar pokryć. Z tego względu w drewno budowlane warto zaopatrywać się u dostawców oferujących najwyższą jakość materiału, jak Iskra Zakład stolarski Anna Smorawska.

Drewno jako materiał budowlany i wykończeniowy

Drewno wykorzystuje się w wielu różnych gałęziach przemysłu, ale najczęściej jest stosowane do prac budowlanych, a także prac wykończeniowych. Właściwa obróbka drewna umożliwia produkcję trwałych elementów konstrukcyjnych.

Więźba dachowa to drewniany szkielet dachu. Z tego względu jest jednym z najważniejszych elementów konstrukcyjnych budynku i powinna odznaczać się wyjątkową wytrzymałością oraz odpornością. Producenci więźby dachowej i drewna budowlanego proponują materiały najwyższej jakości.

Firma Iskra Zakład stolarski Anna Smorawska do produkcji więźby dachowej wykorzystuje najnowocześniejsze procesy technologiczne. Doskonale wyposażony park maszynowy umożliwia stworzenie produktów dopasowanych do potrzeb rynku oraz klienta. Producent zapewnia, że:

Nasze więźby dachowe posiadają deklarację zgodności i spełniają warunki drewna budowlanego wysokiej klasy C30. Każdy element naszych konstrukcji poddany jest dokładnej impregnacji w celu zabezpieczenia drewna przed działaniem grzybów, korozji oraz ognia.

Przedsiębiorstwo w ofercie drewna budowlanego proponuje także łaty i kontrłaty dachowe. To elementy konstrukcyjne wykorzystywane przy budowie dachów spadowych. Producent oferuje impregnowane łaty z drewna sosnowego o przekroju uniwersalnym 40 mm x 60 mm. Kontrłaty natomiast mają rozmiar 22 mm x 60 mm. Wybór rozmiaru oraz rodzaju łaty zależy od inwestora oraz projektu budynku i ciężaru pokrycia dachowego.

Kompleksowa oferta dla branży budowlanej

Iskra Zakład stolarski Anna Smorawska z Drołtowic w woj. dolnośląskim produkuje elementy konstrukcyjne i wykończeniowe z drewna drzew liściastych oraz iglastych. W szerokiej ofercie, włącznie z więźbą dachową, dostępne są łaty dachowe, podbitki, a także deski podłogowe, tarasowe, elewacyjne i boazeryjne. Przedsiębiorstwo proponuje także drewno opałowe i środki zabezpieczające.

Wieloletnie doświadczenie, wysoka jakość surowca oraz produktów dla branży budowlanej sprawia, że przedsiębiorstwo jest chętnie wybierane przez klientów. Ze szczegółową ofertą hurtową i detaliczną można zapoznać się na stronie internetowej.