Drewno wykończeniowe powinno być nie tylko mocne i odporne na negatywne działanie czynników zewnętrznych, ale również atrakcyjne pod względem wizualnym. Istotne, aby deski zostały wyprodukowane ze starannie wyselekcjonowanych gatunków drzew. Jeśli jakość stawiasz na pierwszym miejscu, to koniecznie zapoznaj się z ofertą firmy Trewar.

Czym powinny wyróżniać się deski wykończeniowe?

Deski wykończeniowe montowane są zarówno na ścianach, jak i podłogach. Podczas podejmowania decyzji zakupowej należy zwrócić uwagę na parametry techniczne wybranych materiałów. Marka Trewar oferuje m.in. boazerię/podbitkę, szalówkę, drewno elewacyjne, deski podłogowe. Wymienione materiały powstają głównie ze świerku oraz sosny. Cechują się szlachetnym, a zarazem eleganckim wzornictwem. Stanowią praktyczną ozdobę powierzchni.

Drewno do wykończenia podłóg występuje w kilku wariantach wytrzymałościowych. Ważne jest, aby zostało ono trafnie dopasowane do miejsca eksploatacji. Należy uwzględnić stopień natężenia ruchu w danym pomieszczeniu.

Jakie deski elewacyjne wybrać?

Marzysz o klasycznej i minimalistycznej elewacji? Postaw na tradycyjne deski elewacyjne, które bez trudu można dopasować do indywidualnych preferencji. Warto podkreślić, że mogą one zostać pomalowane na dowolny kolor. Dzięki impregnacji zyskują maksymalną odporność na działanie niesprzyjających czynników atmosferycznych. 

Wysokiej klasy drewno do montażu zewnętrznego odznacza się niską nasiąkliwością. Nie trzeba więc obawiać się jego niszczenia pod wpływem wilgoci.