Granit to jeden z najtwardszych i najbardziej wytrzymałych materiałów budowlanych, który odznacza się dużą odpornością na uszkodzenia mechaniczne i opady atmosferyczne. Jego unikatowe właściwości sprawiają, że jest chętnie wykorzystywany do produkcji nagrobków, schodów, kominków, a także parapetów zewnętrznych. Sprawdź, co na temat tych ostatnich wyrobów mówi specjalista z zakładu Milkam.

Parapety z granitu – czy to się opłaca?

Granitowe parapety zewnętrzne to pokaźne i ciężkie konstrukcje, które są przystosowane do przyjmowania dużych obciążeń. Jak wskazuje specjalista z Milkam, kamienie są odporne na odkształcenia i działanie wysokich temperatur, dlatego można na nich stawiać gorące garnki. Jeżeli zależy Ci na estetycznym wykończeniu okna i chciałbyś ozdobić przyokienne części masywnymi donicami i innymi dekoracjami, rozważ instalację granitowego parapetu. W zależności od preferencji możesz sięgnąć po wyroby w odcieniu czarnym, szarym, beżowym, złocistym, a nawet różowawym. Cechą charakterystyczną skały jest jej zróżnicowana struktura – granit stanowi bowiem połączenie kilku różnych odcieni.

Parapety granitowe – pielęgnacja i impregnacja

Wielu Klientów rezygnuje z montażu granitowego parapetu, motywując to złożoną pielęgnacją kamienia. Nic bardziej mylnego!

Podczas instalacji zajmujemy się odpowiednią impregnacją i udzielamy wskazówek dotyczących konserwacji konstrukcji. Odpowiednio oczyszczony granit jest łatwy w pielęgnacji. W zupełności wystarczy przetarcie wilgotną ściereczką i nałożenie dedykowanego preparatu raz na kilka miesięcy. Impregnacja jest konieczna w celu utrzymania efektownego połysku

wyjaśnia pracownik Milkam. Kamienne parapety to wybór na długie lata, dlatego warto skorzystać z usług sprawdzonego zakładu. Naturalny kamień przewyższa estetyką większość materiałów budowlanych dostępnych na rynku i sprawia, że nieruchomość nabiera luksusowego charakteru. Przekonaj się, ile zyskasz, wybierając produkty od Milkam.