Zaprojektowanie i poprowadzenie instalacji wodnej wymaga dużego doświadczenia i kompleksowego podejścia. Przed rozpoczęciem prac inwestor musi dokładnie przemyśleć swoje potrzeby, zaakceptować plan uwzględniający przebieg wodnych przyłączy i zdefiniować punkty poboru wody na zewnątrz. Profesjonalny montaż instalacji wykonuje firma Usługi Instalacyjno-Budowlane Łukasz Ziarkowski. W przypadku korzystania z miejskiej sieci wodociągów za wszystkie awarie przed wodomierzem odpowiada właściciel – po co zatem narażać się na kosztowne naprawy?

Instalacja wodna w domu – nowoczesne technologie

Samodzielne wykonanie instalacji jest nie tylko skomplikowane, ale może prowadzić do wielu szkód, których usunięcie będzie wiązało się z dużymi kosztami. Korzystając z usług firmy Usługi Instalacyjno-Budowlane Łukasz Ziarkowski, można mieć pewność, że prace przebiegną zgodnie z założonym projektem, a zastosowane materiały spełnią najwyższe normy technologiczne. Plan instalacji wodnej jest w dużej mierze zdeterminowany sposobem ogrzewania wody – przez podgrzewacze lub centralne ogrzewanie. Większość inwestorów, korzystających z usług firmy, decyduje się na tradycyjne kotły C.O. Schemat ich działania jest prosty: do centralnego podgrzewacza podciąga się zimną wodę, a następnie prowadzi rury z ciepłą wodą i wykonuje instalację dla wody zimnej. W drugim wariancie podgrzewacze montowane są przy konkretnych bateriach, do których doprowadza się zimną wodę.

Jak wygląda wykonanie instalacji wodnej w domu?

Kwestią priorytetową jest poprowadzenie rur najkrótszą drogą bez zbędnych załamań.

Aby uzyskać najlepsze efekty pracy, instalatorzy prowadzą pionowy przewód od przyłącza wody, który doprowadza wodę na kolejne kondygnacje. Każdy pion posiada własne odgałęzienie, od którego odchodzą podejścia do baterii

– mówi ekspert z Usługi Instalacyjno-Budowlane Łukasz Ziarkowski. Inny model pracy uwzględnia zastosowanie rozdzielaczy, od których biegną pojedyncze rury do każdego punktu poboru wody. Uwaga! Wszystkie punkty poboru powinny posiadać zawory odcinające umożliwiające zamknięcie doprowadzanej wody. Częstą praktyką firm instalatorskich jest prowadzenie rur metodą natynkową, jednak bardziej estetycznym wyborem, preferowanym przez inżynierów, jest montaż w bruzdach ściennych lub zabudowa płytami z karton-gipsu. Bez względu na wybraną technikę ważne jest, aby dobrać średnicę rur zapewniającą optymalne ciśnienie wody i niezakłócony przepływ.

Materiały instalacyjne – z czego wykonane są rury wodociągowe?

Rury do instalacji wodociągowych są najczęściej wykonywane z metalu bądź tworzyw sztucznych. Miedziane rury, będące tradycyjnym wyborem do domów jednorodzinnych, są powoli wypierane przez lekkie i łatwe w obróbce rury z polipropylenu. Przed wyborem odpowiedniego materiału warto skonsultować się ze specjalistą, który zasugeruje optymalne rozwiązanie.

Profesjonalne prace instalatorskie

Firma Usługi Instalacyjno-Budowlane Łukasz Ziarkowski specjalizuje się w szerokim zakresie usług związanych z instalacjami. W ofercie firmy znajdują się między innymi instalacje CO, gazowe, kominkowe, odgromowe, wodne, grzewcze, hydrauliczne, sanitarne oraz wod-kan. Działalność obejmuje również montaż pieców CO, roboty instalacyjne oraz wymianę grzejników. Firma ta jest znana ze swojej profesjonalnej obsługi i wysokiej jakości świadczonych usług, co przyczynia się do zadowolenia klientów i budowania trwałych relacji.