Elewacja to jeden z ważniejszych elementów budynku, nie tylko ze względu na kwestie estetyczne, ale również ochronne. Co prawda elewacja postrzegana jest przede wszystkim jako wizytówka budynku, ale oprócz tego – zabezpiecza obiekt przed warunkami atmosferycznymi, odpowiada za izolację cieplną i akustyczną, a także chroni przed przedostawaniem się wilgoci do wnętrza. Jak zadbać o elewację? Wyjaśnia firma Termodocieplenia.pl.

Docieplenia budynków

Wbrew pozorom elewacja domu nie pełni jedynie funkcji estetycznych. Tak naprawdę kluczowe jest tutaj ocieplenie budynku, które: po pierwsze, chroni budynek przed szkodliwym działaniem czynników zewnętrznych, a po drugie, zatrzymuje ciepło. Tak więc odpowiednia izolacja budynku może znacznie zmniejszyć ilość marnowanej energii cieplnej, a tym samym obniżyć koszty związane z ogrzewaniem budynku. W ramach usług docieplania budynków działająca na terenie miejscowości Łączka i okolic firma Termodocieplenia.pl oferuje również bezpłatne wykonanie pomiaru budynku oraz omówienie ewentualnych problemów związanych z dotychczasową termoizolacją.

Tynkowanie elewacji

Oczywiście samo ocieplenie budynku to nie wszystko. Aby elewacja faktycznie spełniła wszystkie wspomniane funkcje, konieczne jest jej odpowiednie wykończenie, a to najczęściej wykonuje się za pomocą specjalnych tynków. Te odpowiadają przede wszystkim za zabezpieczenie materiału izolacyjnego wykorzystanego do ocieplenia budynku oraz za kwestie estetyczne. Warto podkreślić, że źle dobrany tynk nie będzie spełniał swojej roli i szybko może dojść do zniszczenia elewacji. Dlatego wykonanie elewacji zewnętrznej należy powierzyć profesjonalistom z firm takich jak właśnie Termodocieplenia.pl. Fachowcy w tej dziedzinie do wykończenia elewacji wykorzystują jedynie wysokiej jakości materiały, w tym m.in.:

  • tynki silikonowe,

  • tynki silikatowe,

  • tynki akrylowe,

  • tynki kwarcowe,

  • tynki mozaikowe.

Mycie i odnawianie elewacji

Dopełnieniem oferty, którą przygotowała firma Termodocieplenia.pl są usługi czyszczenia i odnawiania elewacji. Jak wiadomo, elewacja nieustannie narażona jest na niesprzyjające warunki atmosferyczne, co sprawia, że z czasem pojawiają się na niej brud oraz nalot. Na szczęście, aby odzyskała swoje walory estetyczne, wystarczy zastosować odpowiednie preparaty i metody. I właśnie tym zajmuje się firma Termodocieplenia.pl. Dodatkowo, jeśli jest to konieczne, po dokładnym oczyszczeniu elewacji firma może zająć się także jej odmalowaniem czy też uzupełnieniem ubytków.