Planując renowację starego samochodu, bramy lub mebli ogrodowych, warto wziąć pod uwagę kilka opcji malowania. Farba proszkowa jest idealna do poprawy wyglądu większości metali. To świetny wybór dla osób, które odnawiają przedmioty wymagające trwałego wykończenia i narażone na działanie czynników zewnętrznych. Wybierając farbę od Mi-Wa s.c., możesz mieć pewność, że trwale zabezpieczysz malowany przedmiot.

Składniki farby proszkowej

Głównymi składnikami farb proszkowych są pigmenty dostępne w setkach kolorów i odcieni. W zależności od preferencji Kupujący może łączyć kilka kolorów pigmentów, aby uzyskać oryginalny efekt wizualny. Oprócz pigmentu farby proszkowe dostępne w ofercie Mi-Wa s.c. składają się ze specjalistycznych żywic i wypełniaczy, które stapiają ze sobą podczas procesu utwardzania, tworząc odporną i bardzo wytrzymałą powłokę.

W celu wytworzenia proszku używanego w procesie powlekania składniki są umieszczane w mieszalniku przemysłowym, a następnie podgrzewane, aż staną się płynne. Tak przygotowaną mieszaninę należy rozwałkować i schłodzić do stwardnienia. Małe kawałki są następnie mielone i przesiewane na drobny proszek używany w procesie malowania proszkowego

– mówi pracownik firmy Mi-Wa s.c.

Rodzaje farb proszkowych dostępnych w ofercie Mi-Wa s.c.

Dużym zainteresowaniem wśród klientów firmy Mi-Wa s.c. cieszą się farby proszkowe epoksydowe cechujące się dobrymi właściwościami aplikacyjnymi i stosowane na ogół do zabezpieczania zaworów, zbiorników oraz urządzeń klimatyzacyjnych. Do zastosowań domowych doskonale sprawdzą się farby proszkowe poliestrowo-epoksydowe (hybrydowe) o wysokiej odporności chemicznej. Tego typu produkty mogą być wykorzystane do zabezpieczenia mebli metalowych, maszyn oraz sprzętu gospodarstwa domowego. Z kolei farby proszkowe poliuretanowe są powszechnie używane do malowania i ochrony części samochodowych m.in. felg.

Poznaj zalety farby proszkowej od Mi-Wa s.c

Wiele osób wybiera malowanie proszkowe, ponieważ jest to proces przyjazny dla środowiska naturalnego i uwalniający bardzo mało lotnych związków organicznych (LZO). Ale to nie wszystkie zalety! Dobrej jakości farby dostępne w ofercie Mi-Wa s.c. dają możliwość malowania zarówno w poziomie, jak i pionie, bez ryzyka powstawania smug. Farba proszkowa może poprawić wygląd niemal każdej powierzchni wykonanej ze stali, aluminium czy mosiądzu. Grube i trwałe wykończenie podoła ekstremalnym warunkom, zabezpieczając przedmioty przed korodowaniem i uszkodzeniami.