Chociaż w dalszym ciągu obiekty rodzinne wykonuje się w sposób tradycyjny, czyli z zastosowaniem bloczków betonowych, w pełni drewniane konstrukcje zyskują coraz większą popularność. Okazuje się również, że doskonale sprawdzają się jako całoroczne budynki mieszkalne. Kiedy warto zdecydować się na budowę domu w tej technologii? Firma Chata udziela kilku wskazówek.

Jakie korzyści płyną z budowy domu z drewna?

Jednym z istotnych czynników jest w tym przypadku czas realizacji obiektu. Wszystko dlatego, iż stosowanie betonowych konstrukcji, wymaga także cierpliwości. Ważne jest, aby materiał mógł w odpowiedni sposób związać, by możliwe było przejście do kolejnego etapu. W przypadku budynków drewnianych całość prac można realizować systematycznie, bez przerw technicznych.

Domy z drewna są wykonane z materiału bardzo zdrowego. To przekłada się także na specyficzny mikroklimat, który panuje w jego wnętrzu. Trzeba także pamiętać, że materiał ten sprawdza się także dzięki właściwościom termoizolacyjnym. To również dzięki nim stanowi ważny element konstrukcyjny, ale również wykończeniowy w budynkach mieszkalnych od bardzo dawna. Tak samo, jak zimą łatwo utrzymać odpowiednią temperaturę w środku tak również latem, pomieszczenia nie nagrzewają się, dzięki czemu panuje w nich przyjemny i orzeźwiający chłód

mówi specjalista z firmy Chata. Przedsiębiorstwo specjalizuje się w budowie domów z drewna.

Czy możliwa jest budowa domu o dużej powierzchni z drewna

Oczywiście, że budowa domu drewnianego o sporej powierzchni jest możliwa. Jednym z powodów, dla których to rozwiązanie sprawdza się tak doskonale, jest stosowanie odpowiednich prefabrykatów. Są przeznaczone do stawiania ścian nośnych, ale również działowych, a jednocześnie posiadają dodatkową warstwę izolacyjną, która wpływa na zwiększenie termoizolacyjnych właściwości drewna.

Co więcej, możliwe jest zastosowanie bardzo estetycznych połączeń, czyli wykorzystać można szkło, kamień, czy stal, które dodadzą oryginalnego uroku pomieszczeniom.