Różne potrzeby wymagają różnych rozwiązań. Często lepiej jest się zastanowić wielokrotnie, zanim się przepłaci za swoje zachcianki. Zdarza się, że alternatywne rozwiązanie doskonale się sprawdzi i wpisze w rozwiązania, których poszukiwaliśmy. Czy warto jest budować starannie konstrukcje trwałe, czy lepiej jest postawić na czasowe, ale dobre rozwiązania? Takie, które równie dobrze przetrwają najtrudniejsze warunki pogodowe, a zapłacimy z nie znacznie mniej. Czy nie lepiej więc postawić na garaże blaszane, których szerokie wykorzystanie w całym kraju stanowi podstawę ich niskich i konkurencyjnych cen?

Garaż murowany

Konstrukcja garaży murowanych leży na ławach fundamentowych położonych poniżej strefy przemarzania. Wykopanie takiego fundamentu jest drogą i często nieopłacalną inwestycją. Warto jest zastanowić się wielokrotnie, czy taka inwestycja jest niezbędna do spełnienia naszych wszystkich wymagań dotyczących garażu.

Można w nim znaleźć wiele atutów, takich jak najlepsze zabezpieczenia przed włamaniem, czy najtrwalsza konstrukcja, która z pewnością powinna przetrwać najgorsze burze. Stawiając jednak garaż na terenie własnej posesji, często i tak cieszymy się wystarczającym zabezpieczeniem mienia. Czy opłaca się więc budowa konstrukcji, która kosztuje kilkadziesiąt tysięcy złotych w zależności od rodzaju dachu, jaki wybierzemy? Czy jesteśmy stuprocentowo pewni, że wybrane przez nas miejsce na garaż będzie jego stałym miejscem przeznaczenia?

Krótki opis garaży drewnianych

To zdecydowanie trwałe konstrukcje i materiał, z którego można stawiać budowle o bardzo niestandardowych kształtach i wymiarach. Nie najlepiej sprawdzają się w roli zabezpieczenia mienia, ale doskonale sprawdzają na posesjach. Są poddane impregnacji zewnętrznej, którą także czasem warto przeprowadzić również od wnętrza budynku. To znacznie tańsza opcja od budowy głębokich fundamentów garaży murowanych.

Charakterystyka garaży blaszanych

Garaże blaszane wymagają jedynie dobrze wyrównanej powierzchni z kostki brukowej lub wylewki betonowej. Warto pamiętać, że producenci podają, jaką wytrzymałość powinno mieć podłoże pod garaż blaszany. Gdy nie znajdujemy takich informacji, trzeba się o nie dopytać u sprzedawcy, czy konstruktora, który ma wykonać zlecenie. Pod garażami blaszanymi łatwo jest przeprowadzić kable z prądem, który ma do nich zostać doprowadzony.

Konstrukcja garaży blaszanych jest bardzo trwała i z pewnością będzie służyć przez lata. Garaże te wykonane są z ocynkowanej blachy trapezowej powleczonej polimerem. Mogą zostać pomalowane proszkowo lub farbą akrylową. Koszt standardowego garażu waha się w granicach kilku tysięcy złotych. Na rynku można znaleźć i tańsze oferty, takie jak propozycja firmy Kamar z Olszanki. Położenie samego garażu trwa jeden dzień, lecz wpierw należy dobrze przygotować pod niego podłoże.

Z ich wykorzystaniem nie musimy obawiać się o konieczność szybkiego załatwienia pozwolenia na budowę. Są to także konstrukcje, które łatwo jest przenieść w inne miejsce. Świetnie wpasowują się w kolor okolicy przy dobraniu ich prawidłowej barwy.

Czy warto jest stawiać drogie i wymagające długich przygotowań konstrukcje garaży murowanych? Czy nie lepiej jest zbudować garaż, który równie dobrze się sprawdzi? Czy tani garaż blaszany nie jest wielokrotnie lepszą opcją? Czy warto nam przepłacać za konstrukcje, zamiast zainwestować te pieniądze w rodzinę, sprzęt, wakacje, wypoczynek lub nawet i podróż dookoła świata?