Gdzie wykorzystujemy kraty pomostowe?

Materiał partnera
2019-07-16
kraty pomostowe

Kraty pomostowe ze względu na swoją specyficzną budowę mogą być wykorzystywane w wielu różnych konstrukcjach. Bardzo często są z nich budowane schody w obiektach przemysłowych lub wycieraczki do obuwia. W zależności od zastosowanych materiałów i faktury będą pełniły różnorodne funkcje. Jakie korzyści płyną ze stosowania krat pomostowych i gdzie będziemy je montować?

Gdzie stosujemy?

Jednym z popularnych zastosowań krat pomostowych jest budowa schodów, najczęściej w przypadku hal produkcyjnych i magazynów. Ich największą zaletą jest przede wszystkim bardzo szybki montaż, gdyż otrzymujemy od producenta gotowe elementy, które wystarczy ze sobą połączyć.

 

Zalety schodów z krat pomostowych:

  •     Lekka konstrukcja – zwykle składa się z metalowego stelaża, którego powierzchnię stanowi pomost oraz stopnie wykonane z kraty. Schody są produkowane na indywidualne zamówienie każdego klienta, dlatego można dostosować ich wielkość do ilości miejsca oraz natężenia ruchu.
  •     Łatwy montaż – schody z gotowych elementów szybko się składa, a mimo to charakteryzują się dużą stabilnością.
  •     Niska cena – rozwiązanie to jest o wiele tańsze niż murowanie schodów od podstaw.
  •     Odporność na korozję – dodatkowo ocynkowane kraty nie są wrażliwe na działanie wody i innych szkodliwych czynników środowiska np. wysokich i niskich temperatur lub promieniowania UV.
  •     Trwałość – są wytrzymałe na obciążenie i eksploatacje. Ich powierzchnia nie ulega ścieraniu, mogą przetrwać wiele lat w nienaruszonym stanie.
  •     Możliwość demontażu – schody można w każdej chwili zdemontować i przenieść w inne miejsce bez konieczności wyburzania.

 Szukając dobrych jakościowo i tanich krat, najlepiej udać się bezpośrednio do producenta, na przykład firmy Akro, której siedziba znajduje się w miejscowości Bestwinka. Warto zwrócić uwagę na szerszą ofertę sklepu, a nie tylko kraty wykorzystywane do budowy schodów. Polecane są również te, które służą jako wycieraczki do obuwia lub kraty zabezpieczające w okolicy ulic i ścieżek.

Na jakie cechy zwracać uwagę?

Bardzo ważny jest materiał, z którego są wykonywane kraty. Powinien być odporny na codzienną eksploatację, a także spore obciążenie. Szczególnie tam, gdzie wnoszone będą po schodach ciężkie ładunki. Pod uwagę należy wziąć także inne czynniki, które występują w danym przedsiębiorstwie, na przykład żrące substancje chemiczne. W miejscach narażonych na oblodzenie lub działanie rożnego rodzaju smarów i olejów najlepszym wyjściem jest zastosowanie krat serratowanych. W procesie serratowania nadaje się im powierzchnię antypoślizgową, która zapewnia bardzo dobrą przyczepność i pozwala uniknąć niebezpiecznych wypadków.

Opracowanie artykułu:

Akro PPHU

ul. Dworkowa 11, 43-512 Bestwinka śląskie
e-mail
www