Drzwi wewnętrzne powinny być nie tylko ładne, ale również trwałe. Rzadko się je wymienia i zwykle służą kilkanaście, a nawet kilkadziesiąt lat. Niestety, nie zawsze tak jest. Na rynku można znaleźć wiele słabej jakości drzwi, które po kilku latach nie wyglądają już zbyt dobrze. Czy warto kupić drzwi w markecie, czy może lepiej skorzystać z oferty zakładu stolarskiego?

Drzwi z marketu

Jak można się domyślić, wiele drzwi wewnętrznych ze zwykłego marketu pochodzi z masowej produkcji, gdzie niekoniecznie liczy się wysoka jakość. Niektóre zakłady stawiają na ilość i niskie ceny. Niestety, drzwi wykonane ze słabej jakości płyty i okleiny nie posłużą zbyt długo. Już po kilku latach mogą ulegać zniszczeniu, najczęściej okleina zaczyna odchodzić od płyty i wygląda nieestetycznie. Jeśli już kupuje się drzwi w markecie, warto zwrócić uwagę na producenta i wybrać tego, który cieszy się pozytywną opinią klientów. Na drzwiach wewnętrznych nie warto oszczędzać, gdyż są one inwestycją na lata.

Dlaczego warto od stolarza?

Kupowanie drzwi w zakładzie stolarskim to o wiele rozsądniejsze rozwiązanie. Ich największą zaletą jest nie tylko estetyczne wykonanie, ale też wysoka jakość surowców. Stolarz jest w stanie zaprojektować drzwi, które będą idealnie dopasowane do oczekiwań klienta oraz jego budżetu. I choć niektóre modele (zwłaszcza z litego drewna) mogą być droższe od drzwi z marketu, posłużą zdecydowanie dłużej. Jednym z polecanych zakładów stolarskich jest przedsiębiorstwo Stolarstwo Piechaczek, którego siedziba znajduje się w Zebrzydowicach w województwie śląskim. Dzięki indywidualnemu podejściu do klienta można mieć pewność, że będzie się zadowolonym z zakupu.

Zalety drzwi z drewna

Wśród najbardziej cenionych drzwi wewnętrznych produkowanych w zakładach stolarskich, należy wspomnieć przede wszystkim o drzwiach z litego drewna. Ich największe zalety to przede wszystkim:

  • Wygląd – prezentują się niezwykle ekskluzywnie, zwłaszcza modele z przeszkleniem.
  • Trwałość – drewno jest o wiele odporniejsze niż płyta np. nie ulega odkształceniu pod wpływem wilgoci.
  • Możliwość renowacji – zarysowania i inne uszkodzenia powierzchni można łatwo naprawić, poprzez wielokrotne szlifowanie i ponowne impregnowanie. Co więcej, przy okazji renowacji drzwi, można zmienić również ich odcień.

Drzwi z litego drewna, choć są droższe od tych z płyty, z pewnością będą trafioną inwestycją. Trzeba pamiętać, aby zawsze kupować je w zaufanym miejscu, gdyż nawet najlepszy surowiec nie sprawdzi się, jeśli drzwi zostaną wykonane niedbale.