Sprzedawać można w wielu miejscach, również w namiotach handlowych czy też przenośnych pawilonach, które są częścią tak zwanych tymczasowych obiektów budowlanych. Czy warto decydować się na tego typu inwestycję, jak wygląda jej status prawny i co jeszcze warto wiedzieć aby nie żałować zakupu? Zapytaliśmy specjalistów z firmy Go-Plan Romana Gochnio.

Czym jest pawilon handlowy? 

Kiedyś jako pawilon handlowy traktowaliśmy charakterystyczne namioty ulokowane w różnych częściach miasta. Dzisiaj są znacznie bardziej nowoczesne i mają o wiele więcej zastosowań. Mogą być nie tylko sklepem, ale również punktem gastronomicznym, kantorem czy miejscem z usługami. Najczęściej są budowane z płyt warstwowych lub PCV.  Najważniejsza jest jednak informacja, czy budynek jest trwale połączony z gruntem. Jeśli nie, wtedy obiekt jest traktowany jako miejsce tymczasowe, a co za tym idzie, nie jest objęty przepisami o prawie budowlanym, co czyni go korzystniejszym finansowo, bo nie musimy płacić podatku od nieruchomości. 

Budynek tymczasowy 

Takie rozwiązanie niesie ze sobą też ciemne strony. Według prawa, 180 dni od rozpoczęcia budowy, obiekt należy rozebrać bądź przenieść, co oznacza, że wybrane przez nas miejsce może nam służyć tylko przez  6 miesięcy. Jeśli pawilon jest połączony z gruntem, wtedy lista formalności znacząco się powiększa.

Firmy, które zajmują się tego typu miejscami, oferują obecnie mnóstwo możliwości, które są uzależnione od wybranej przez klienta powierzchni i przeznaczenia obiektu. Jeśli chcemy stworzyć w nim np. biuro, warto zainwestować w wykończenie lepszej jakości czy przeszklenia.

- mówi specjalista z firmy Go-Plan Romana Gochnio

Wybierz odpowiednią firmę

Pamiętaj, aby skorzystać z usług firmy, która ma doświadczenie w pracy przy podobnych obiektach. Ważne, aby konstrukcja była wykonana stabilnie, przy użyciu wysokiej jakości materiałów, zapewniając bezpieczeństwo dla Ciebie i Twoich klientów. Pawilon przygotowany w profesjonalny sposób, może świetnie wyglądać nawet przez kilka lat.