Ogrzewanie domu jednorodzinnego wiąże się z dużymi kosztami, które wzrastają w okresie zimowym. Wykorzystanie nowoczesnych rozwiązań, czerpiących energię cieplną z odnawialnych źródeł jest świetnym sposobem, który może skutecznie obniżyć koszty związane z ogrzewaniem domu. Jedną z metod jest montaż gruntowej pompy ciepła, której instalacją zajmuje się firma Greendrill.pl Robert Jankowski. Sprawdź, czym jest i jak działa to urządzenie oraz jakie daje korzyści. Zapraszamy do lektury!

Czym jest pompa ciepła?

Pompa ciepła to urządzenie umożliwiające pobieranie energii cieplnej z otoczenia, w którym się znajduje oraz transportowanie go w wyznaczone miejsce. Istnieje wiele rodzajów pomp, które są w stanie absorbować ciepło m.in. z wody, powietrza oraz ziemi. Gruntowa pompa ciepła, w której montażu specjalizuje się firma Greendrill.pl Robert Jankowski, umożliwia pozyskiwanie energii cieplnej z wnętrza ziemi oraz przetwarzanie jej na potrzeby ogrzewania pomieszczeń w domu lub wody użytkowej. Przedstawiciel firmy dodaje:

Pompy ciepła są w stanie pobierać energię cieplną z gruntu dzięki głębokim odwiertom. Nasza firma posiada specjalistyczne zaplecze technologiczne, które umożliwia wykonywanie pionowych otworów w ziemi, których głębokość może wynosić nawet 100 metrów. Pobierana z wnętrza ziemi energia cieplna to ekologiczne źródło, które jest świetną alternatywą dla paliw grzewczych.

Energia cieplna pozyskiwana przez pompy gruntowe transportowana i przetwarzana jest przy użyciu krążącego w instalacji, odpornego na zamarznięcie czynnika z roztworu glikolu. Gruntowe pompy ciepła, ze względu na absorbowanie energii z pionowych odwiertów, świetnie sprawdzają się nawet na działkach o małej powierzchni.

Jakie są zalety korzystania z gruntowej pompy ciepła?

Gruntowe pompy ciepła, do których odwierty wykonuje firma Greendrill.pl Robert Jankowski, to urządzenia, które niosą za sobą wiele korzyści. Przede wszystkim jest to rozwiązanie bardzo wydajne, które jest w stanie prawie całkowicie pokryć zapotrzebowanie na energię cieplną przeciętnego gospodarstwa domowego. Wykorzystanie odnawialnych źródeł energii wiąże się z zauważalnym obniżeniem rachunków za ogrzewanie zarówno pomieszczeń, jak i wody użytkowej, a także ogranicza spalanie tradycyjnych paliw grzewczych, które negatywnie oddziałują na środowisko naturalne. Gruntowe pompy ciepła to także świetne rozwiązanie dla osób, które prowadzą ekologiczny tryb życia oraz chcą być posiadaczami energooszczędnego i przyjaznego dla środowiska domu jednorodzinnego.

Firma Greendrill.pl Robert Jankowski, z siedzibą w warmińsko-mazurskiej Iławie, specjalizuje się w wykonywaniu odwiertów pionowych oraz montażu inteligentnych systemów wykorzystujących pompy ciepła. Przedsiębiorstwo oferuje także wykonanie innych projektów wykorzystujących odnawialne źródła energii, m.in. montaż kolektorów słonecznych lub budowę studni głębinowych.